Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

TV5 pirmais gads

   

Ir pagājis jau vesels gads, kopš Rīgā darbojas televīzijas kanāls TV5

 

 

Ir pagājis jau vesels gads, kopš Rīgā darbojas televīzijas kanāls TV5. Šajā laikā skatītāji ir tik ļoti pieraduši, ka Rīgai tagad ir sava televīzija, tāpēc nodzīvot kaut vienu dienu bez Fabrikas, Atom TV, Dienas cilvēka, Rīga - Online un citiem kanāla raidījumiem šķiet neiespējami.

 

 

TV5 auditorija pieaug

Beidzot pirmo darbības gadu, TV Rīga (kanāls TV5) pēc BNF datiem bija piesaistījusi 11,1 procentu Rīgas televīzijas skatītāju. TV5 skatās 11,8 procenti (295 720) latviski runājošo skatītāju, tādējādi ir apsteigti tādi televīzijas kanāli kā ORT (4,2 procenti) un LTV2 (3,4 procenti). TV5 ir iecienījuši arī Latvijā dzīvojošie cittautieši – 10,1 procents no viņiem skatās Rīgas televīzijas pārraides (LTV1 – tikai 1,9, bet LTV2 – 3,2 procenti).

Tehniskais pārklājums

2001. gada novembrī TV5 Rīga tehniskais pārklājums sniedza iespēju vērot šo kanālu 29,9 procentiem Latvijas TV skatītāju, liecina BMF Gallup Media TV Metru projekta 2001. gada ziemas pētījuma dati. Pēc tehniskā pārklājuma uzlabošanas un paplašināšanas, 2002. gada vasaras pētījumi rādīja, ka potenciālo skatītāju loks ir paplašinājies līdz 45,5 procentiem. Lielākas iespējas ir kabeļtelevīzijas abonentiem. Pirmajos darbības mēnešos kanāls TV5 bija pieejams 40,2 procentiem kabeļtīklu pakalpojumu izmantotājiem, bet 2001. gada vasarā – jau 60,8 procentiem.

 

Iecienītākie raidījumi

Sabiedrības interesi guvuši tie raidījumi, kuri orientēti uz Latvijas krievu valodā runājošo skatītāju auditoriju. Vispopulārākais ir Nedēļas apskats, ko vada Andrejs Mamikins, bet otrajā un trešajā vietā ir Nedēļas tēma kopā ar Nilu Ušakovu un Ziņas krievu valodā. Ziņām seko vairāk nekā 137 tūkstoši skatītāju.

TV5 kanāls ir kļuvis par respektablu mediju, kas ar profesionāli veidotām pārraidēm uzrunā krievu valodā runājošos iedzīvotājus, stāstot par norisēm valstī. Pašlaik TV5 ir vienīgais kanāls Latvijā, kas dienas ziņas raida krievu valodā. TV5 programmu direktore Gunta Līdaka uzskata, ka TV5 ir vienīgais kanāls Latvijā, kas nopietni veido programmu krieviski runājošai auditorijai.

 

Jauna Fabrika

Viens no TV5 jaunajiem projektiem, kas sāksies janvārī, ir Fabrika 2003. Šobrīd notiek jauna dalībnieku uzņemšana. Šova organizatori īpaši vēršas pie uzņēmumu vadītājiem – lai viņi dod iespēju saviem darbiniekiem iegūt jaunu pieredzi, popularitāti un varbūt pat laimēt grandiozu balvu!

Fabrikas administrācija saprot, ka tie, kuriem ir stabils darbs un ienākumi, negribēs atteikties no sasniegtā. Viņi nenāks uz realitātes šovu. Bet šobrīd TV5 kanāls ir gatavs ar reklāmas laiku uzņēmumiem kompensēt zaudējumus, kuri var rasties kāda speciālista prombūtnes laikā.

Ja šovā piedalīsies nobrieduši cilvēki, kuriem jau ir izglītība, profesija, pieredze, tas noteikti kļūs vēl interesantāks. Galvenā jaunās Fabrikas atšķirība būs tā, ka mainīsies mērķauditorija. Šovs būs vairāk orientēts uz skatītājiem no 25 līdz 40 gadiem. Spēlētājus gaida jauni noteikumi, bet uzvarētāju – cita balva.

Uz realitātes šovu Fabrika 2003 tiek aicināti arī ārzemnieki – tajā piedalīsies gan krieviski, gan angliski, gan latviski un arī citās valodās runājošie.

 

Pirmā gada panākumi

Pirmā gada laikā TV5 vadītājiem ir izdevies radīt jaunu studiju. Tā ir pārcelta no kluba Kasablanka uz Elijas ielu. Tur ir paredzētas plašākas telpas žurnālistiem, īpaša rezidence Fabrikai un visam apkalpojošajam personālam.

Viens no TV5 augošās popularitātes iemesliem noteikti ir tas, ka kanāla administrācija un darbinieki saprot, ka reitingus veido cilvēki, kas skatās, seko līdzi visiem raidījumiem, un tāpēc cenšas sniegt viņiem to, kas ir visvairāk vajadzīgs.

Piemēram, raidījums latviešu valodā Dienas cilvēks, ko vada Olafs Pulks, katru dienu piedāvā sarunu ar politiķi vai sabiedrisku darbinieku, kurš ir paveicis ko īpašu. Šo cilvēku izvēlas dienas gaitā, reizēm pat četros vai piecos pēcpusdienā, tāpēc viņa sniegtā informācija vienmēr ir ļoti aktuāla. Tieši šādus raidījumus skatītāji visvairāk gaida un visatzinīgāk novērtē.

 

Ziemassvētku dāvanas

Ievērības vērta ir arī TV5 rīkotā labdarības akcija Ļausim dzīvot mūsu bērniem, kas tika iesākta vasaras nogalē. Bērnu klīniskās slimnīcas 8. nodaļai (tā ir jaundzimušo un agrīni dzimušo nodaļa) šobrīd jau ir savāktā nauda diviem inkubatoriem. Tā ir labāka dāvana Ziemassvētkos, jo kas var būt vērtīgāks par bērnu dzīvību.

Uz Ziemassvētkiem akcijai pievienosies arī Platforma Records ar koncertprogrammu Līksmojiet visi, kurā piedalīsies Marts Kristians Kalniņš, Rudīte Būmane, Ingus Ulmanis, Gints Sola, stīgu kvartets Normunda Šnē vadībā u.c. Notiks trīs koncerti – Jaunās Ģertrūdes, Torņakalna un  Doma baznīcā. Maksa par ieejas biļetēm tiks ziedota Bērnu slimnīcai inkubatoru iegādei. Koncerta programmu izdots arī CD formātā.

Katrā kompaktdiskā būs aicinājums ziedot, zvanot pa maksas tālruni. Ir atvērts arī latu konts Hansabankā, ar kura palīdzību var ziedot lielākas summas. Akcija turpināsies līdz 10. janvārim.

 

 

Satiksimies pēc gada!

Televīzija strauji attīstās – talantīgi cilvēki, kas darbojas kolektīvā, virza kanālu uz priekšu. Olafs Pulks, Kristīne Garklāva, Una Jansone, Mareks Gailītis, Niks Volmārs un Dana Albrehta, Anastasija Petere, ka arī daudzi citi ir profesionāli speciālisti. Darbs neapstājas – padomā ir izklaidējoši raidījumi un raidījumi bērniem.

 

Marina VĒVERE

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001