Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Ne tikai Windows

   

03

 

            Ja par Microsoft galveno nodarbi, - Windows vides un citas programmatūras izstrādni mēs varam runāt tā vai šā, tad jāatzīst, ka ir vairākas šīs milzu kompānijas divīzijas, par kuru darbu var teikt gandrīz tikai un vienīgi labu. Zem Microsoft vārda iznāk ļoti kvalitatīva datortehnikas perifērija – klaviatūras, peles un spēļu kontrolieri, un pēdējos gados Microsoft ir arī kļuvis par ievērojamu un diezgan veiksmīgu figūru datorspēļu ražošanas un izplatīšanas jomā. Protams, tagad gan tam ir prioritāra sava spēļmantiņa – XboX, taču arī PC spēles netiek atstātas novārtā.

 

Spilgtākā - Age Of Mythology

            Vēl no nesenas pagātnes atceramies tādas savos žanros nozīmīgas un spilgtas spēles kā Crimson Skies, Mech Warrior 3&4, Age Of Empires, un arī šogad no Microsoft ir vairākas patiesi vērā ņemamas un izdevušās spēles. Kā spilgtākais pārsteigums atmiņā iespiedās Dungeon Siege, 3D Action RPG, kas spēj aizraut ne tikai RPG žanra pastāvīgos fanus. Spēle tika veidota četrus gadus (!), un to veica Gas Powered Games, kas savulaik bija vieni no pirmajiem celmlaužiem 3D vides ieviešanai stratēģiju spēlēs (Total Annihilation). Dungeon Siege ir ļoti viegli apgūstama, tajā ir ērta inventāra izmantošanas un cīņu mehānika, un spēle arī izskatās brīnišķīgi, gan visa fantāzijas viduslaiku vide, gan personāžu animācija, gan dažādi sīki elementi, kas rada kopēju dzīvīguma atmosfēru.

            Lai gan DS nosaucu par spilgtāko, tomēr neapšaubāmi nozīmīgākās Microsoft spēles titulu šogad iegūst Age Of Mythology. To izveidoja Ensemble Studios, Age Of Empires un Age Of Kings autori, kas šajā stratēģijas spēlē arī pāriet uz pilnībā telpisku vidi, vienlaikus piedāvājot interesantu tematisku pagriezienu: pretinieki ir reālas seno laiku civilizācijas, kuru pusē cīnās arī ne tik reāli mītiskie varoņi, monstri un dievi. Veidotāji jaunajā 3D tehnoloģijā panākuši ļoti radniecīgu atmosfēru iepriekšējām izometriskās grafikas spēlēm. Trīs pilnīgi atšķirīgas antīkās civilizācijas (grieķu, norvēģu un ēģiptiešu) ar dažādām savu dievību spējām veido aizraujošus pavērsienus gan apjomīgajā vienspēlētāja kampaņā, gan Tīkla spēlēs, un tas viss tiek vizuāli atainots fantastiski krāšņi. Domājams, ka neviens stratēģiju fans nepaies šai spēlei garām.

           

Braucamspēles

Nozīmīgs ir Microsoft ieguldījums arī braucamspēļu žanrā. Tā ir rallija spēle Rallisport Challenge. Tās īstie veidotāji ir Digital Illusions, kuriem jau ir pieredze šajā jomā (Rally Masters). Lai gan jaunā spēle ir visai kompetenta savā žanrā gan procesa, gan mūsdienīgās grafikas ziņā, par īstu šedevru to nosaukt negribētos. Tomēr tā pilnīgi noteikti labi pildīs vienu funkciju: aizpildīs tukšo vietu, kas izveidojusies rallija simulāciju jomā šai laikā, kad visi gaida stipri iekavējušos Colin McRae Rally 3.

            Neapstājas arī Microsoft aviācijas simulatoru sērijas, un gada nogalē sagaidījām Combat Flight Simulator 3, kurā līdzīgi kā iepriekšējās divās spēlēs figurē autentiskas Otrā pasaules kara lidmašīnas. Taču šoreiz ir ieviests arī neliels kas būtu, ja... pavērsiens. Te ir iespēja palidot ar pāris eksotiskām lidmašīnām, kas realitātē tā arī nepaspēja pacīnīties 40. gadu gaisa kaujās. Neparasta ir arī uzsvērtā pilota personalizācija. Tomēr, tehnoloģiski spēle nav piepucēta, un vairums fanu joprojām turas pie iL-2 Sturmovik un gaida tā turpinājumu iL-2: Forgotten Battles.

            MechWarrior 4: Mercenaries diemžēl tikpat kā neatšķiras no Mech 4 tehnoloģijas ziņā, taču sižetu balsta uz algotņu karjeru BattleTech pasaulē. Virtuālās Tīkla dzīves piekritējiem no Microsoft ir Dark Majesty papildinājums vecajam MMORPG Asheron’s Call, un arī nākamā šīs daudzspēlētāju Tīkla vides versija Asheron’s Call 2. Skumji ir tas, ka lielai daļai MS spēļu nav demo (trial) versiju, tādējādi var sanākt nopirkt kaķi maisā. Es ieteiktu noteikti pirms iegādes izlasīt vairākas neatkarīgas recenzijas Tīklā vai nopietnos datorspēļu žurnālos, un tad varēsit izvēlēties patiesi jaukas Microsoft dāvanas zem eglītes sev un draugiem.

http://www.microsoft.com/games/home/default.asp

 

Juris 3Dman PĒRKONS

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001