Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

VIASAT ciparu TV pakete un internets no satelīta!

   

No oktobra Latvijas iedzīvotājiem beidzot būs iespēja oficiāli abonēt VIASAT ciparu paketi. Tā tiks izplatīta no 5°A pozīcijas Sirius 3 satelīta. Lai uztvertu jauno paketi, Latvijā pietiks ar 60 cm parabolisko antenu, kā arī ar ciparu MPEG2 uztvērēju, kas ir pielāgots VIACCESS sistēmai. Vispiemērotākais uztvērējs ir Humax VCI, kurā jau ir iebūvēts VIACCESS modulis un interfeiss un kuram paralēli var pieslēgt arī citu sistēmu moduļus (Seca, Irdeto, Conax u. c.).
   

VIASAT paketē vieni no interesantākajiem kanāliem būs TV 1000 un TV 1000 Cinema – jaunāko filmu kanāli, kuros ar subtitru palīdzību varēs izvēlēties piemērotu valodu. Paketi papildinās arī VIASAT Sport kanāls (futbols, hokejs, teniss), Nickelodeon (jauniešu kanāls), TV 6 (vairāk sievietēm paredzēts kanāls). Erotikas cienītāji katru vakaru varēs skatīties Playboy TV programmas un filmas. BBC World kanālā varēs iegūt aptverošu informāciju par notikumiem pasaulē un to analīzi. Hallmark Nordic filmu kanāls būs vairāk piemērots visai ģimenei.
   

Viens no interesantākajiem papildinājumiem būs TV 3 kanālu izplatīšana katrai valstij atsevišķi, to skaitā arī Latvijas TV 3. Pašlaik VIASAT lemj par jauna TV 3 kanāla izveidošanu un izplatīšanu krievu valodā. Kompānija risina sarunas par OPT International, TV 6 Moskva un REN TV izplatīšanu VIASAT paketē. VIASAT paketi papildinās tādi populāri mūzikas kanāli kā MTV, VH 1 un ZTV. Septembrī tiks parakstīts līgums ar Discovery un National Geographic par izplatīšanu VIASAT paketē. Īpašnieki sola zemas abonēšanas cenas tās dīleriem kā bāzes, tā filmu paketē un gatavojas konkurēt ar HTB+ paketi Baltijas reģionā. Cik sekmīgi, to rādīs laiks.
   

Vēl kāds interesants piedāvājums oktobrī Latvijā būs internets no satelīta. Pirms gada SP tika publicēts raksts par WEBSAT divvirzienu raidošo/uztverošo interneta sistēmu. Šogad Hughes Lielbritānijā solīja vēl ātrāku divvirzienu raidošu/uztverošu sistēmu tieši no satelīta (datu plūsma uz satelītu 129 KB/s, no satelīta – 4 MB/s). WEBSAT variantā datorā vajadzēja lietot divas kartes, bet jaunā sistēma pilnībā izmanto atsevišķu bloku un uztvērēju, kas atrisina traucējumu radīšanu datorā. Tāpat kā WEBSAT sistēmā ir jālieto speciāli pielāgota elipsveida 90 cm antena ar augstu precizitāti. Sekmīgi var lietot arī Channel Master antenu. Maksa par interneta plūsmu ir daudz lētāka nekā WEBSAT sistēmai. Jauno divvirzienu interneta sistēmu var sekmīgi izmantot vietējo datoru tīklos, pieslēdzot vairākus lietotājus vienlaikus.
   

Informācija par VIASAT paketi un Internets no satelīta iegādi Latvijā pa tālr. 9224105.
   

Raimonds KREICBERGS
 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001