Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Bērni uzticas, bērni gaida

   

"Lattelekom" riko svetkus saviem krustberniem


Sakaru Pasaulē jau vairākkārt vēstīts par Lattelekom labdarības projektiem, un daudzos no tiem uzmanības centrā ir bērni. Jau četrus gadus turpinās īpašā sadarbība ar Raudas un Medumu speciālo internātskolu, Iršu bērnunamu – patversmi Dzeguzīte un Bebru internātskolu. Oktobrī sācis darboties arī īpašs uzticības telefons bērniem - 800 9000. Par to, kā šie projekti attīstās, SP stāsta Korporatīvās komunikācijas daļas sponsorēšanas procesu vadītāja Dace DRABOVIČA.

 

Zemes meita, zemes dēls

Pērnvasar, kad Brīvdabas muzejā notika visu četru Lattelekom aprūpēto internātskolu  pirmais kopējais salidojums, tos nosauca par krustbērnu svētkiem. Tā arī iegājās - visi šo skolu audzēkņi (pavisam to ir 500) ir Lattelekom krustbērni, un, kā jau īsteniem krustvecākiem pieklājas, uzņēmuma Korporatīvās komunikācijas daļas dāmas (Regīna Svirska un Dace Draboviča) regulāri brauc ciemos, ved dāvanas, rīko svētkus un, protams, dāvā bērniem savas sirds siltumu, saņemot pretī viņu pieķeršanos un mīlestību.

Septembrī Vecbebru internātskolā atkal kopā pulcējās visas četras skolas, šoreiz uz konkursu Zemes meita, zemes dēls. Pasākums tika rīkots ar mērķi rosināt bērnus uz mērķtiecīgu brīvā laika pavadīšanu, veicināt harmoniskas personības veidošanos, kā arī palīdzēt apgūt dzīvē nepieciešamās iemaņas.

 Lattelekom apmaksātie autobusi atveda pa 40 dalībniekiem no katras skolas kopā ar skolotājiem. Visas komandas rādīja, ko spēj. Piesakot katras komandas pārstāvēto skolu, bērni dziedāja, dejoja un deklamēja dzeju. Konkursos bija jānosaka augļu un zāļu tēju sastāvs, jāveido ziedu kompozīcijas, jāgatavo dārzeņu salāti. Bija arī  veiklības stafete, slotu siešanas un citas sacensības. Piedalījās visdažādāko vecumu bērni - no ceturtās klases līdz vidusskolai. Mazuļi bieži vien izrādījās visžiperīgākie, un arī pirmo vietu ieguva Iršu bērnunams Dzeguzīte, kur mīt bērniņi no triju gadu vecuma. Protams, balvas - krāsainus t-krekliņus saņēma visi atbraukušie un pildspalvas visi 500 krustbērni (arī mājās palikušie).

Tomēr visvērtīgākās dāvanas no Lattelekom izpilddirektores Lēnas Suhonenas rokām saņēma pašas skolas. Šoreiz tas bija čeks 2000 latu vērtībā katrai no tām, un šī nauda paredzēta konkrētiem skolu labiekārtošanas darbiem. Medumu internātskolā tā tiek izmantota virtuves remontam (pērn viņi par tādu pašu Lattelekom ziedotu summu remontēja dušu telpu). Raudas internātskola turpina mainīt logus, ko par līdzīgu summu sāka darīt pērn. Dzeguzīte gatavojas ieguldīt  Lattelekom dāvāto naudu  pērn iegūtās ēkas kosmētiskajam remontam. Vecbebru internātskola remontē pagraba telpas skolas darbnīcai, kur zēni nodarbosies ar amatniecību. 


Ziemassvētki Lattelekom kamanās

- Protams, esam padomājuši arī par Ziemassvētku pārsteigumiem mūsu krustbērniem, - stāsta Dace Draboviča. - Decembra vidū brauksim uz visām skolām ar lieliem Laimas saldumu maisiem. Pašām skolām šoreiz dāvināsim sporta preces, par kurām tās allaž ļoti priecājas. Ziemassvētku rūķu vietā ņemsim līdzi mūziķus. Mūsu krustbērniem  vislabāk patīk, ja koncerts pārtop par disenīti, lai viņi paši varētu aktīvi piedalīties svētkos, dejot un priecāties. Un svētki noteikti  būs, jo to īpašo sajūtu taču radām paši.


 Uzticības telefons

Nereti bērniem, īpaši pusaudžiem, rodas smagas sadzīviskas un psiholoģiskas problēmas, kuras viņi nevēlas uzticēt nedz vecākiem, nedz skolotājiem. Tāpēc arī ir tapis kopējais Lattelekom un krīzes centra Skalbes projekts Uzticības telefons, kuru bez maksas, zvanot uz numuru 800 9000, var izmantot jebkurš bērns un jaunietis, kas vēlas atrisināt kādu problēmu vai vienkārši izkratīt sirdi. Tur uz bērnu jautājumiem atbild profesionāli psihologi vai cilvēki, kuri ir īpaši apmācīti darbam krīzes situācijās. Šobrīd uzticības telefons darbojas 13 stundas diennaktī - no 9.00 līdz 22.00. Visu šo laiku strādā vismaz viena - Rīgas līnija, bet uz īsāku laiku pieslēdzas arī sadarbības partneri no Ventspils, Valmieras, Dobeles un Līvāniem (paralēlā līnija). Tas gan nebūt nenozīmē, ka uz uzticības numuru var piezvanīt tikai no šīm pilsētām. Gluži otrādi -  var zvanīt no jebkuras Latvijas vietas un no jebkura fiksētā tālruņa vai taksofona (no mobilā - nē). Lattelekom ir uzstādījis arī vairāk nekā 300 īpašas konstrukcijas taksofonu dažādās sabiedriskās vietās (arī Rīgas dzelzceļa stacijā, kur notika šī projekta atklāšanas svētki), kā arī nelielās lauku skolās un internātskolās.

Kā  SP pastāstīja krīzes centra Skalbes psiholoģe Inga Eglāja, apkopotie dati liecina, ka oktobrī bijušas 3231 garākas sarunas par bērnu problēmām un 2818 informatīvie zvani. Rīgas līnija saņem visvairāk zvanu (39 %), gandrīz tikpat arī Valmiera (34%). Vissarežģītākās ir savstarpējo attiecību problēmas -  ar vienaudžiem, ar ģimeni, skolā. Dažkārt, pirms sākuši klāstīt savas raizes, bērni jautā, vai Skalbes darbinieks neziņos mammai vai policijai. Šie dati skaidri liecina par to, ka šāds uzticības telefons bērniem ir ļoti vajadzīgs. Cerams, ka tas palīdzēs viņiem kļūt brīvākiem, atraisītākiem, labāk saprast citam citu un - vairāk smaidīt.

Anita KĻAVA

 

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001