Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Smejies vesels!

   

Autors

 

Oktobra nogalē Vecrīgā, Zilās gvardes namā, bija aplūkojama karikatūru izstāde Par un ap telefonu. Tās iniciators bija Lattelekom, izstāde tapa sadarbībā ar sabiedrisko attiecību aģentūru Porter Novelli un četrpadsmit sabiedrībā pazīstamiem karikatūristiem. Izstādē bija redzamas aptuveni 60 karikatūras. Rīgā izstāde bija aplūkojama vienu nedēļu, bet līdz gada nogalei paredzamas tās viesizrādes arī vairākās citās Latvijas pilsētās.

 

Kā izstādes atklāšanā teica uzņēmuma izpilddirektore Lēna Suhonena, šī nu tiešām ir tā reize, kad Lattelekom ne vien labprāt ļauj citiem pasmieties par sevi un par telefona sakariem, bet arī smejas visiem līdzi. Un patiesi - reizēm ir visai noderīgi palūkoties uz ikdienišķām lietām ar karikatūrista acīm: viss pēkšņi šķiet tik savdabīgs un neikdienišķs.

Ēriks Ošs, Romāns Vitkovskis, Ludis Danilāns, Agris Liepiņš... Kurš gan viņus nepazīst! Daudzu izstādes apmeklētāju uzmanību piesaistīja arī  piecu Lattelekom pīlāru portreti laikraksta Diena karikatūristes Ludmilas Bulikinas draudzīgajos saržos. Ja vēl ņem vērā, ka autores rīcībā bija tikai fotogrāfijas un pavisam īss šo personību apraksts, rezultāts patiesi ir visai iespaidīgs.

Tomēr pavisam īpaši šoreiz gribētu minēt Gati Šļūku, tagadējo Lauku Avīzes karikatūristu. Viņš jau paguvis izkopt savu īpatnējo stilu, bet viņa pirmās publikācijas presē sāka parādīties 1993. gada nogalē, kad viņam bija tikai četrpadsmit gadu. Un man liels prieks, ka Gata pirmie gara darbi tika publicēti un arī pirmā atzinība gūta tieši avīzē Sakaru Vēstis (Sakaru Pasaules priekštece). Tas acīmredzot notika tāpēc, ka Gatis ir sakarnieku atvase - viņa tēvs tolaik strādāja Raunas telekomunikāciju centrā. Starp citu, arī šajā izstādē asprātīgie Gata Šļūkas darbi izraisīja lielu publikas interesi, un viņa 118 uzziņu dienestam veltīto darbu par labāko atzina arī Lattelekom Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Anita Leiškalne. Arī visi tie izstādes apmeklētāji, kas riskēja ieraudzīt sevi netradicionālā skatījumā, varēja saņemt par piemiņu Gata Šļūkas zīmētos portretus.

Visus saspringtos nervu galus atraisīja arī Sema un Čerčila šovs, oficiants milicis sirpjāmurotā formas tērpā, sabojāto telefonu spēle, telefontorte, mūzika un siltumā ienestā smieklu mašīna, kuru, pat īpaši nepūloties, daudziem izdevās pārspēt ar pavisam dabiskiem smiekliem. Tā nudien bija lieliska iespēja paaugstināt adrenalīna līmeni!

 

Gunta KĻAVIŅA

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001