Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Līderim - līdera cienīgu izvēli - jauno Samsung SGH-S100!

   

Jaunais Samsung SGH-S100 ārēji nedaudz atgādina vecāko un izsmalcinātāko dvīņu brāli SGH-T100

 

Jaunais Samsung SGH-S100 ārēji nedaudz atgādina vecāko un izsmalcinātāko dvīņu brāli SGH-T100. Ražotājs, ejot līdzi pēdējām tendencēm mobilajā pasaulē, modelī S100 ieviesis tādas tehnoloģijas kā GPRS, Java, kā arī pievienojis līdzšinējos modeļos esošajiem GSM 900/1800MHz trešo diapazonu 1900MHz un iebūvējis infrasarkano portu.

 

Dizains un lietišķās īpašības

Jaunais modelis sver nieka 92 g, tā izmēri ir 89x47x23 mm. Sudrabainas krāsas korpuss ar tīkamām un noapaļotām malām ikviena sevis cienoša vīrieša plaukstā jutīsies pietiekami ērti un pārliecinoši. Smalkākai dāmai jaunums, iespējams, šķitīs par lielu un manāmi traucēs arī korpusa augšējā labajā malā novietotā ārējā antena. Taču priekšrocība atklāsies brīžos, kad tālruni vajadzēs atvērt. Vīrietim atlocīt ar vienu roku augšējo vāciņu bez vairākkārtēja treniņa būs pagrūti, šai procedūrai lieti noderēs dāmu garie nadziņi. Taču, ja gribi būt līderis, šis nenozīmīgais sīkums nespēs traucēt.

Tālruņa korpusa augšējā malā zem gumijota aizbāžņa noslēpusies austiņas pievienošanas ligzda, bet apakšējā malā - tīkla lādēšanas ierīcei paredzētā ligzda. Kreisajā sānu malā ražotājs novietojis infrasarkano actiņu. Virs tās atrodas stilīgs skaļuma regulēšanas taustiņš, kurš izpilda arī citu funkciju - to piespiežot, iedegas ārējais displejs, kas dod iespēju lietotājam arī sliktas redzamības apstākļos bez papildu gaismas avotiem aplūkot pulksteņa rādījumus.

Atverot jauno modeli, skatam paveras perfekti izstrādāta klaviatūra. Tās taustiņi ir lieli un ērti lietojami, simboli uz tiem ir pietiekami lieli un pārskatāmi, spilgti zilais apgaismojums atvieglo tālruņa lietošanu. Vadības taustiņi atrodas klaviatūras augšējā daļā, tie izvietoti elipses veidā un sastāv no ovāla četrvirzienu kursora, diviem daudzfunkciju taustiņiem un īpaši apzīmēta i taustiņa, kas nodrošina ātru pieeju WAP pakalpojumiem. Četrvirzienu kursors nodrošina ērtu pieeju četrām visbiežāk lietojamām funkcijām, kuras laimīgais telefona īpašnieks var definēt pats. Taustiņš # dod iespēju ātri ieslēgt vibrozvanu.

 

Krāsu un skaņu palete

S100 ir divi displeji. Ārējais ir gaiši zilā krāsā ar izšķirtspēju 96x64 pikseļi. Tajā redzama signāla stipruma, baterijas uzlādes līmeņa, vibrācijas un modinātāja ikona, kā arī pieejama informācija par ienākošo, neatbildēto zvanu vai īsziņu. Virs ārējā displeja, korpusa labajā augšējā stūrī izvietojies servisa indikators. Lietotājs var izvēlēties kādu no sešām piedāvātajām krāsām: zaļu, sarkanu, oranžu, violetu, tumši un gaiši zilu. Atskanot zvanam, gaismas diode par to nekavējoties paziņos.

Jaunuma izstrādātāji nolēmuši uzlabot iekšējo displeju, tas kļuvis nedaudz lielāks un ļauj parādīt septiņas teksta rindas ar 16 simboliem katrā.

Sastādot numuru vai rakstot īsziņu, burti un cipari uz displeja atspoguļojas atbilstoši displeja prāvajiem izmēriem, tomēr brīžiem šķiet pārāk lieli.

Displeja izšķirtspēja ir 128x160 pikseļi un tas spēj atspoguļot jau 65 000 krāsu toņus. Jāpiezīmē gan, ka krāsu piesātinājums ir nedaudz zemāks par iepriekšējā modelī T100(lietota TFT matrica) redzēto, jo tiek izmantota STN matrica, kas dod iespēju paildzināt akumulatora darbības laiku. Šo nenozīmīgo detaļu potenciālais S100 lietotājs var pat nepamanīt, taču, ja kādam krāsas šķiet par blāvām, ražotājs piedāvā izmantot kontrasta regulēšanas funkciju.

Gaidīšanas režīmā iespējams izmantot vienu no 11 kustīgajiem fona attēliem. Atkarībā no lietotāja garastāvokļa vai hobija iespējams izvēlēties lidojošu taureni, makšķernieku laivā uz ezera, sacīkšu auto, kalendāru vai zodiaka zīmi.

Jaunajā modelī ir paredzētas 45 polifoniskas zvana melodijas, kas tiek realizētas ar 16 instrumentu palīdzību. Melodiju klāsts ir plašs un apmierinās katra lietotāja vēlmes, tās ir skaļas un pārliecinošas. Izvēlēties var gan Ziemassvētku meldiņu Zvaniņš skan, gan miniatūru Ziema no Antonio Vivaldi skaņdarba Četri gadalaiki, putnu vīterošanu, lauvu rēkšanu, gan vilku gaudošanu. Melodijas iespējams saņemt īsziņu veidā, izmantojot LMT pakalpojumu Melodija Tavam tālrunim, no EMS standarta Nokia uzturošiem telefoniem, kā arī ielādēt, izmantojot komplektā esošo programmnodrošinājumu EasyGPRS

 

 

Iespējas un varēšana

Ar modeli S100 Samsung parasti ietur kursu uz izvēļņu un apakšizvēļņu numurēšanu. Galvenās izvēlnes un apakšizvēļņu punkti izvietoti vertikāli un ir labi pārskatāmi. Tiem iespējams izraudzīties vienu no piecām krāsu shēmām. Izvēņu nosaukuma teksts rindā nav saīsināts, tas parādās ar kustīgu turpinājumu, tiek parādīts arī izvēlētās funkcijas statuss.

Lietotājs papildus SIM kartes atmiņai telefonā var saglabāt 500 vārdus, katram no tiem iespējams ierakstīt mobilā, mājas, darba numurus un e-pasta adresi. Kontaktus var apvienot grupās, to pavisam ir 10, katrai no tām piešķirot savu zvana melodiju. Astoņiem visbiežāk lietojamiem numuriem var izmantot ātrās zvanīšanas taustiņus.

Īsziņas rakstīt un lasīt ir ērti. Tālruņa arhīvā var saglabāt līdz 50 īsziņām. Lietotājs var izveidot un saglabāt piecus visbiežāk izmantojamos tekstus. EMS funkcija atļauj tekstam pievienot un nosūtīt melodiju, attēlu vai animāciju.

Samsung jaunajā modelī lielu uzmanību pievērš laika plānošanai. Izvēlnē Organizators lietotājam tiek piedāvātas šādas iespējas: kalendārs, darbu saraksts, laiks un datums, modinātājs, kalkulators un valūtas konvertētājs.

Modinātāju iespējams uzstādīt vienam vai vairākiem gadījumiem: katrai dienai, vienai reizei vai katrai nedēļai. Modinātāja melodija ir pietiekami spalga un neatlaidīga, tāpēc pat vislielākajam guļavam tā sagādās ne mazums raižu un viņš būs spiests celties, jo jānospiež taču taustiņš, lai izslēgtu. Pārvietojoties kalendārā no viena mēneša uz citu, fona attēls mainās atbilstoši gadalaikam, sākot no ziedošām dzeltenām tulpēm martā, saulainām un skaidrām debesīm jūlijā un beidzot ar nodzeltējušām koku lapām oktobrī. Kārtējā mēneša konkrētā datuma diena tiek izgaismota citā krāsā. Darbu saraksts dod iespēju izveidot veicamo uzdevumu sarakstu, katram darbam piešķirt termiņu un prioritāti, kā arī šķirot tos pēc prioritātes un statusa.

Tālrunī ievietotā pasaules laika funkcija ļauj uzzināt laiku lielākajās pilsētās.

Ar S100 ietilpstošo kalkulatoru var veikt elementārās aritmētiskās pamatdarbības.

 

Izklaidei un labsajūtai

Samsung jauno modeļu izstrādātāji S100 veiksmīgi ieviesuši jaunas iespējas spēļu mīļotājiem. Lielais krāsu displejs savienojumā ar polifoniskām skaņām laimīgajam īpašniekam liek aizmirst, ka spēle notiek telefonā, bet aktīvi ierauj viņu notikumu virpulī, radot realitātes izjūtu.

Spēļu mīļotājiem tiek piedāvātas trīs spēles, divas no tām ir klasiskie zvaigžņu kari, kur pašaudītiesa un palidot, trešā - Tamagoči, kuras pamatā ir rūpes par mazu kaķēnu. Spēlētājam jāizvēlās viens no trim kaķēniem, kurš trīsreiz dienā jābaro, jāvanno, tam jālasa pasakas, nepieciešamības gadījumā jāārstē. Beigu beigās kaķēns var ieņemt godalgotu vietu konkursā vai  aizmukt.

Spēles iespējams lejupielādēt arī no interneta. Pateicoties izmantotai Java platformai, var ielādēt ne tikai melodijas, attēlus, bet arī spēles. Telefona atmiņa ļauj saglabāt arhīvā informāciju līdz 300 kb.

 

 

Komplektācija un lietojums

Samsung jaunā modeļa komplektācija ir visai bagātīga. Ražotājs nav skopojies, un bāzes

iepakojumā kopā ar tīkla lādēšanas ierīci un standarta akumulatoru(720 mAh) ievietojis otru palielinātas ietilpības(900 mAh) akumulatoru, austiņu, kabeli savienojumam ar datoru(RS232) un EasyGPRS programmas disku. Testējot jaunumu un intensīvi izmantojot visas ar krāsām un skaņām saistītās iespējas, standarta baterija izlādējās pēc nepilnām četrām diennaktīm. Programma dod iespēju uz datora rediģēt piezīmju grāmatu, veidot īsziņas, rediģēt kalendāra datus, apstrādāt zvanu sarakstu, sūtīt e- pastu, ielādēt no arhīva telefonā melodijas un attēlus. Programma EasyWizard nodrošina datu pārraidi un pieeju internetam.

 

 

Vērtējums

Vērtīga informācija potenciālajiem imidžklases telefonu meklētājiem. Samsung SGH-S100 atlokāmajā vāciņā iegravētais teksts Color  Melody precīzi ataino šī jaunuma galvenās priekšrocības - izcilu, izteiksmīgām krāsām bagātu displeju un polifonisko melodiju brīnumaino skanējumu. Neapšaubāmi šajā jomā Samsung ir līderis. Vai tagad vēl māc šaubas, kādu telefonu izvēlēties?

 

Raimonds BEIERS

Raksts tapis sadarbībā ar LMT

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001