Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Izvēlies ceļabiedru — mobilo tālruni Samsung SGH-2400

   

Pēc SGH–600 veiksmīgās debijas korejiešu firma turpina attīstīt šā tālruņa sēriju. Pēdējais modelis ir Samsung SGH–2400.

Dizains un lietošanas ērtums

Pirmais iespaids ir lielisks. Noapaļotās malas vēl samazina jau tā niecīgos izmērus (108x45x18 mm). Tālruņa 99 masas grami vienlīdz labi ieguļas gan rokā, gan kabatā. Sudrabaini matētā krāsa un aktīvais vāciņš, kā arī tirdzniecības markas S zīme skaļruņa atvērumā papildus akcentē tālruņa stilu. Uz korpusa nepaliek pirksta nospiedumi. Tālruņus ražo arī zeltītā un tumši pelēkā krāsā. Displejs attiecībā pret tālruņa izmēriem ir liels. Piecu rindu informācija ir skaidra un viegli salasāma. Teksta informācija pieejama trijās rindās. Telefonu ieslēdzot, displejā parādās grafisks sveicinājuma attēls. Atverot aktīvo vāciņu, iedegas patīkams, no citiem modeļiem atšķirīgs displeja apgaismojums jūras zaļā krāsā. Taustiņi ir nedaudz padziļināti, tos ērti nospiest. Tehnoloģiski veiksmīga ir aktīvā vāciņa konstrukcija. Ja slodze ir lielāka, aktīvais vāciņš nelūst, bet atvienojas, taču pievienošana lietotājam nesagādā grūtības. Austiņas un lādētāja ligzdai ir gumijoti apvalki.

Iespējas

SGH–2400 ir duālais tālrunis. Tā izvēlņu struktūra ir loģiska un ērta lietošanai. Informācija displeja apakšējā rindā mainās atkarībā no izvēlnes un norāda zemākā taustiņa funkcionālo nozīmi. No tālruņa daudzajām iespējām izceļams balss izsaukums un balss ieraksts, iepriekšējā modelī Samsung SGH–2200 to nebija. Vēlams, lai balss ieraksta laikā apkārt būtu klusums. Numura balss izsaukums strādā ātri un labi pat trokšņainā vidē. To iespējams aktivizēt tūlīt pēc aktīvā vāciņa atvēršanas. Maksimālais balss vadības ierakstu skaits (20) ir lielāks nekā citu ražotāju modeļos. Tālrunis nodrošina arī balss ierakstu un atskaņošanu savām vajadzībām. Iespējami četri balss ieraksti, katrs līdz 35 sekundēm. Tā kā šai funkcijai nav sava taustiņa, darbības nav ērtas. Ierakstus nav iespējams veikt sarunu laikā. Papildus SIM kartes iespējai tālrunī var saglabāt 99 numuru/vārdu ierakstus. Tālrunim ir 17 zvanu toņi. Var izvēlēties vibrozvanu vai arī secību vibrozvans — melodija. Melodijas ir standartveida un pietiekoši skaļas. Vibrozvanu iespējams aktivizēt arī tad, ja aktīvais vāciņš ir aizvērts. Rakstīt īsziņas ir ērti. Ar vienu vadības taustiņu viegli pāriet no lielajiem burtiem uz mazajiem. Tālrunī var saglabāt piecas biežāk lietojamās īsziņas. Kad aktīvais vāciņš ir aizvērts, tālruņa displejā redzams pulksteņa laiks (to var koriģēt 21 pilsētā dažādās laika joslās), datums un nedēļas diena. Iespējams izmantot modinātāju. Sarunas laikā un pēc tās tiek uzrādīts ilgums. Komplektā standarta LiIo baterija nodrošināja aptuveni 45 stundu darbību (sarunu laiks 20 minūtes). Uztveršanas jutība ir laba. Ja sakaru signāls ir vājš, palīdz izvelkamā antena. Sarunas kvalitāte ir laba un skaidra. Trokšņainās vietās tālrunis ir par klusu pat maksimālā skaļuma līmenī. Tālrunis uztur datu pārraidi. Savienojumam ar datoru tam nepieciešams papildu datu komplekts ar datu kabeli un programmatūru. C Mazs. Viegls. Aktīvs vāciņš. Balss izsaukums. Austiņa bāzes komplektā. D Nav izvēlnes latviešu valodā.
 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001