Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Nokia 8210

   

Gan pasaulē, gan Latvijā jaunā Nokia tālruņa prezentācija tika saistīta ar modes skatēm, uzsverot tā piemērotību lietotāju apģērba un dzīvesstila daudzveidībai.

Dizains un lietošanas ērtums

Ar 79 gramiem Nokia 8210 ir vieglākais GSM tālrunis, tā masa ir par četriem gramiem mazāka nekā iepriekšējam rekordistam Motorola v3688. Tālrunim ir maināmi Xpress–on krāsu paneļi. Displejs ir pietiekami liels. Tajā labi izceļas gan akumulatora uzlādes un lauka stipruma indikatori, gan ievadītā ciparu vai teksta informācija. Uz displeja ir vieta pulksteņa laikam, iespējams mainīt arī operatora logo. Taustiņi ir mazi, to lietošana balansē uz iespēju robežas. Nezinātājam būs grūti iedomāties par ieslēgšanas pogu tālruņa augšējā šķautnē, jo tā ir iegremdēta korpusā un iespiest to var tikai ar nagu.

Iespējas

Nokia 8210 ir duālais tālrunis. Izvēlņu struktūra ir loģiska un ērta lietošanai. Virzībai izvēlnēs izmanto Navi taustiņu un vadības taustiņus, kuru funkcijas ir mainīgas. Jauna iespēja Nokia telefonos ir balss izsaukums. Var saglabāt astoņus ierakstus. Balss izsaukumu aktivizē, ilgāk nospiežot izvēles taustiņu Vārdi. Papildus SIM kartes iespējai tālrunī var saglabāt 250 numuru/vārdu ierakstus. Tālrunim ir 40 zvanu toņi, var izvēlēties vibrozvanu. Piecas zvanu melodijas ir iespējams mainīt. Dažādiem lietošanas apstākļiem (klusums, sapulce utt.) noder pieci profili, katram var izvēlēties atbilstošu zvana stilu, melodiju un skaļumu. Profilu maiņu aktivizē ar ne tik ērto izslēgšanas pogu. Rakstīt īsziņas ar mazajiem taustiņiem nav ērti. Reizēm nepalīdz pat izgaismotā klaviatūra un konkrētā burta atrašanai jāpievērš papildu uzmanība. Iespējams aktivizēt intelektuālo īsziņu rakstīšanas metodi, diemžēl ne latviešu valodai. Ar tālruni iespējams nosūtīt un saņemt grafiskās īsziņas. Tiesa, tas iespējams tikai ar savietotiem modeļiem — Nokia 3210, 8210 un 8850. Tālrunī ir desmitdefinētu grafisko attēlu, viena vieta paredzēta kārtējā attēla saņemšanai, bet visi attēli ir maināmi. Plašas ir papildu iespējas: pulkstenis, modinātājs, kalkulators un valūtas konvertors, četras spēles. Tālrunī ir laika plānotājs. Iespējams veikt līdz 50 kalendāra piezīmēm (sanāksme, zvans, jubileja utt.), kas darbojas arī tad, kad tālrunis ir izslēgts. LiIo akumulators nodrošināja aptuveni 70 stundu darbību (sarunu ilgums — 20 minūtes). Lai gan ir iebūvēta antena, tālrunim ir izcila jutība. Optimālaidarbībai ražotājs iesaka neaiztikt antenas vietu tālruņa aizmugures augšējā daļā. Skaņas kvalitāte ir ļoti laba, tālrunis nodrošina augstu skaļuma līmeni. Tālrunis uztur datu pārraidi. Tam ir iebūvēts datu modems un infrasarkano staru saite. Tas darbojas gan ar portatīvo, gan plaukstas datoru. Papildu programmnodrošinājums brīvi pieejams Nokia interneta lapā. Nokia 8210 ļauj izmantot LMT pakalpojumus Logo Tavam tālrunim un Melodija Tavam tālrunim. C Mazs. Viegls. Izvēlne latviešu valodā. D Dārgs. Mazi taustiņi.
 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001