Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Siemens C35i

   

Pagājis tikai gads, kopš vācu tālruņu ražotājs Siemens pārsteidza ar jaunu, plašam patērētāju lokam paredzētu tālruni. Siemens C35i ir tik daudz jaunu iespēju, ka vienīgo līdzību ar savu priekšteci C25 var atrast nosaukuma burtā C.

Dizains un lietošanas ērtums

Nedaudz izliektā forma un interesantā antenas konstrukcija veido savdabīgu stilu, ļoti ērti ieguļ plaukstā. Tālruņa grafiskais displejs ir pietiekoši liels, redzamā teksta informācija — kontrastaina, izvietojas līdz 3,5 rindās. Kad telefonu ieslēdz un reģistrē tīklā, parādās animācija, to var mainīt, izvēloties gan jautru suņuku, gan nopietnu bākas siluetu. Taustiņi nav lieli, tomēr tie atrodas pietiekami tālu cits no cita, lai novērstu kļūdainu ievadi. Apakšējos taustiņus ērti izmantot klaviatūras bloķēšanai un zvana klusā/vibro režīma aktivizēšanai. Darbības ar izvēlnēm atvieglo vadības taustiņi, kuru nozīme atspoguļojas displeja apakšējā rindā. Kreisajam vadības taustiņam iespējams piešķirt ātru pieeju biežāk lietojamai funkcijai. SIM karti ievieto plastmasas turētājā, šai darbībai vajadzīga neliela veiklība.

Iespējas

Siemens C35i ir duālais tālrunis. Darbība ar izvēlnēm ir vienkārša. Katru izvēlnes punktu pavada loģiski saistīta animācija. Tālrunī ieviestas jaunas tehnoloģijas. Tam ir interneta pieeja, izmantojot integrēto WAP 1.1 pārlūkprogrammu. Tālrunī ir vibrozvans, var izvēlēties kādu no 21 zvana melodijas vai ieprogrammēt vienu savu. Lai atšķirtu svarīgus zvanus, tālrunī ir VIP numuru atmiņa, un tiem var piešķirt atšķirīgu zvana melodiju. Īsziņu rakstīšanu atvieglo papildu atmiņa trim definētiem, biežāk lietojamiem īsziņu tekstiem. Tekstu ievadīt palīdz un vienlaikus traucē kontrastējošais mirgojošais kursors. Rakstot īsziņu angļu un vēl dažās citās valodās, iespējams aktivizēt ātro intelektuālo teksta ievadi T9. Ir iespēja izveidot savu vizītkarti, kuru ērti nosūtīt kā īsziņu. Paredzēts daudz iespēju telefona darbības uzlabošanai. Ātrā meklēšana paātrina savienojuma izveidošanu ar tīklu sliktos uztveršanas apstākļos. Tiesa, tad pieaugs strāvas patēriņš. Izlādes funkcija ļauj atjaunināt NiMh bateriju, nodrošinot maksimālu tās kapacitātes izmantošanu. Tālruņa aizmugurējā daļā ir ligzda ārējās antenas pievienošanai. Tālrunī ir pulkstenis, modinātājs, kalkulators, valūtas konvertors, hronometrs, taimeris, četras spēles. Tālruņa drošības funkcijas ļauj to lietot ierobežoti: zvanīt tikai uz vienu numuru, zvanīt tikai uz numuriem no telefona atmiņas grāmatas u. c. Tas lieti var noderēt, ja vecāki iegādājušies telefonubērniem vai firma — darbiniekiem. Pilnībā uzlādēts NiMh akumulators nodrošināja 85 stundu darbību (20 minūšu sarunas). Uztveršanas jutība ir laba, tomēr atpaliek no agrīnajiem Siemens modeļiem. Skaņas kvalitāte ir laba un skaidra, tembrs — nedaudz padobjš. Tālrunī ir iebūvēts modems datu/faksa pārraidei, darbībai ar datoru nepieciešams tikai datu kabelis. Tāpat kā C25, Siemens C35i nedarbojas ar vecajām 5 V SIM kartēm. C Mazs. Viegls. Ļoti laba iespēju un cenas attiecība. Plašas iespējas konfigurēt tālruni. WAP pārlūkotājs. Datu telefons. D Nav izvēlnes latviešu valodā. Mazi taustiņi.
 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001