Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Izvēlies ceļabiedru - mobilo tālruni

   

Nokia 7210/6610/6100

 

Nokia 7210

 

Mobilo telefonu ražotāja Nokia 2002. gada nogalē laidusi klajā trīs jaunus un tehnoloģiski līdzīgus modeļus: Nokia 7210, 6610, 6100. Nokia 7210 ir īsts imidža klases tālrunis, kas veidots cilvēkam ar izsmalcinātu gaumi. Ja esat eleganta māksliniece un svarīgākais telefona meklējumos ir jaunas formas un krāsas, tad šis telefons būs gluži piemērots.

 

Dizains un lietošanas ērtums

Nokia 7210 dizainiski ir iepriekšējo modeļu 8210 un 8310 turpinājums, tikai daudz raibāks un atraktīvāks. Ražotājs Latvijas tirgum komplektē trīs krāsu kombinācijas: tirkīza, brūnu un oranžu. Paneļus lietotājs var mainīt pats, izvēloties tīkamāko no plašā aksesuāru klāsta. Pirmajā reizē problēmas varētu sagādāt aizmugurējā vāciņa noņemšana, ar vienu roku tas nav veicams, talkā jāņem otra, bet ar trijām to izdarīt būtu vienkārši bauda.

Īpašas izjūtas pārņem, ieraugot stipri savdabīgo un raibo klaviatūru. Neapšaubāmi tā ir interesanta, vienam tā atgādina lidojošu sikspārni, citam - zivs asaku vai skeletu. Redzams, ka klaviatūras funkcionalitāte pakļauta dizainam. Taustiņi izvietoti nedaudz haotiski, apakšējā rinda izskatās pārāk blīva, sānos novietotie ir pārāk šauri. Lai uzņemtu numuru vai rakstītu īsziņu, sākumā nepieciešama pacietība un treniņš. Telefonu intensīvi darbinot, neērtības varētu sagādāt izvēlnes, izsaukuma un četrvirzienu vadības taustiņu lietošana. Klaviatūras apgaismojums, ņemot vērā taustiņu mazo izmēru, varētu būt spilgtāks.

Tālruņa korpusa apakšējā daļā blakus lādēšanas ligzdai Nokia ieviesis jauninājumu - Pop-PortTM interfeisa savienotāju, kas nodrošina stereo skaņu un ātrāku datu pārraidi un tiks lietots arī turpmākajos modeļos.

Displeja izšķirtspēja 128x128 punkti spēj atainot 4096 krāsas. Mākslīgā apgaismojumā informācija displejā pārredzama labi, saulainā laikā krāsas kļūst blāvākas. Teksts uz displeja, rakstot un lasot īsziņu, redzams piecās rindās. Izvēlnē Displeja uzstādījumi iespējams mainīt displeja spilgtumu, fona attēlu, izvēļņu atspoguļojuma krāsas.

Izvēļņu struktūra ir loģiska, saprotama un ērti lietojama kā jau parasti Nokia telefoniem. Protams, izvēlne pieejama gan latviešu, gan krievu valodā.

 

Iespējas

Nokia 7210 darbojas trīs tīklos: GSM900/1800/1900.

Telefonā papildus SIM kartes atmiņai paredzēts saglabāt ne vairāk kā 300 vārdu kopā ar numuriem un teksta piezīmēm katram vārdam. Katalogs izmanto kopējo atmiņu, kurā ietilpst arī ziņojumi, attēli, melodijas, kalendāra ieraksti. Ražotājs paredzējis telefona un SIM kartes atmiņas savstarpēju kopēšanu, kā arī abu atmiņu kopējās lietošanas iespēju. Ierakstam tālruņa katalogā iespējams izvēlēties vienu no piecām zvanītāju grupām, piešķirot katrai savu simbolu un toni.

Telefons atceras 10 neatbildētos, 10 saņemtos un 20 veiktos zvanus. Nospiežot taustiņu Iespējas izvēlnē Zvanu arhīvs, var apskatīt zvana datumu un laiku, rediģēt vai izdzēst tālruņa numuru no arhīva, saglabāt numuru atmiņā vai nosūtīt īsziņu uz esošo numuru.

Tālrunis var nosūtīt un saņemt saliktās īsziņas, kas sastāv no vairākām parastajām īsziņām ar kopējo garumu 459 zīmes. Priecē, ka pieejamo zīmju skaits un saliktās īsziņas esošās daļas numurs redzams displeja augšējā labajā stūrī. Rakstītājs var izmantot vienu no 10 pieejamajām teksta veidnēm, pievienot un nosūtīt lielai daļai Nokia lietotāju grafiskos attēlus. Jaunietim lieti noderēs telefonā ievietotā tērzēšanas funkcija. Izmantojot MMS tehnoloģiju, kuru iespējams nākotnē nodrošinās mobilo sakaru operatori, ar modelī 7210 lietoto Multivides ziņu funkciju būs iespējams uz citu MMS standartu uzturošu telefonu vai e-pastu nosūtīt un saņemt tekstu, attēlus un skaņu.   Izmest!!!

Tālrunim ir vibrozvans, un sākotnēji pieejams 31 zvana signāls. Četru toņu polifoniskie zvani tiek atskaņoti caur skaļruni ar 43 instrumentu palīdzību. Polifoniskos signālus var saņemt, izmantojot MMS, tos var ielādēt no interneta un saglabāt izvēlnē Galerija vai izmantojot komplektā paredzēto programmatūru PC Suite.

Telefonā ir vairāki profili, kuriem var pielāgot signālus dažādiem gadījumiem un vidēm, piemēram klusums, ārā, sapulce vai peidžeris. Profila nosaukumu var pārdēvēt, to var aktivizēt uz noteiktu laiku. Izmest!!!

 

 Nokia 7210 papildfunkciju klāsts ir pietiekoši plašs. Izvēlnē Režīmi lietotājs atradīs pulksteņa un datuma uzstādījumus, ar kuru palīdzību iespējams pastāvīgi redzēt displejā datumu un laiku. Pulkstenis elektroniskā formātā redzams arī tad, ja ir aktivizēts ekrānsaudzētāja režīms. Izklaidīgam un steidzīgam cilvēkam lieti noderēs klaviatūras automātiskais taustiņslēgs. To var uzstādīt ar laika aizkavēšanos intervālā no 10 sekundēm līdz 60 minūtēm. Modinātājs telefonā ikvienam jau šķiet pašsaprotams, un modelī 7210 tas darbojas arī tad, ja aparāts ir izslēgts. No palīgrīkiem tālrunī ir ērts un saprotams kalkulators, kurš saskaita, atņem, reizina, dala, kāpina kvadrātā un velk kvadrātsakni, valūtas konvertors, taimeris un hronometrs. Izmantojot hronometru, sportists var uzņemt laiku, starplaikus un distances laikus.

Plānošanai lieti noderēs organizators, kas sastāv no kalendāra un uzdevumiem. Kalendārā var izveidot piezīmi kā atgādinājumu, zvanu, sapulci vai dzimšanas dienu. Var saglabāt piezīmi par veicamo uzdevumu, izvēlēties tās prioritāti un sašķirot. Ierakstu skaits kalendārā un uzdevumu sarakstā atkarīgs no telefona kopējās atmiņas, taču vidusmēra lietotāju noteikti apmierinās.

Dažu lietotāju laimīgu darīs iebūvētais FM diapazona stereo radio. To klausīties var gan caur telefonā iebūvēto skaļruni, gan izmantojot austiņu HDS-1. Jāievēro nosacījums - neatkarīgi no klausīšanās veida, austiņai obligāti jābūt pievienotai, jo tās vads darbojās kā antena.

Radiostacijas var meklēt automātiski vai manuāli, līdz 20 izvēlēt0 staciju iespējams saglabāt. Izklaidei telefonā paredzētas divas Java spēles. WAP 1.2.1 versijas pārlūkprogramma ļauj atvērt un aplūkot interneta wml formāta lapas. Lappušu saturs tiek korekti atainots latviski. Izmest!!!

Nokia 7210 ir iebūvēts modems un paredzēta infrasarkanā saite. Lietotājs caur infrasarkano portu var nosūtīt vai saņemt datus uz saderīgu telefonu vai datoru. Datu pārraidi var veikt, papildus iegādājoties USB savienojuma kabeli DKU-5. Tālrunis nodrošina ātrgaitas datu pārraidi HSCSD, ar ātrumu līdz 43,2 Kb/s un GPRS, ātrums līdz 40,2Kb/s. Programmnodrošinājums PC Suite komplektā neietilpst un pieejams internetā. sastāv no 11 dažādām programmām. Izmest!!!Ar to palīdzību iespējams instalēt Java lietojumprogrammas, izveidot attēlus, rediģēt polifoniskās melodijas, sinhronizēt datus, rediģēt tālruņa katalogu.

            Tālrunim, izmantojot Pop-Port savienojumu, iespējams pievienot jaunu un interesantu produktu - ciparu kameru austiņu HS-1C, ar kuras palīdzību var veidot fotogrāfijas. Tās var saglabāt telefona displejā kā fona attēlu, nosūtīt kā MMS ziņojumu vai e-pasta pielikumu. 

Nokia telefonu izstrādātāji diemžēl modelī 7210 aizmirsuši lietot bluetooth tehnoloģiju, Izmest!!! ielikt diktofonu un nodrošināt balss zvana funkciju.

Litija jonu 720 mAh akumulators BLD-3 nodrošināja 90 stundu darbību ar nelielu īsu sarunu daudzumu dienā. Intensīvi lietojot radio, izmantojot skaļruni un spēlējot spēles, akumulatora izlāde paātrinās.

 

+  Interesants dizains. Krāsains un skanīgs.

-   Ne visai ērta klaviatūra. Nav bluetooth un Izmest!!!diktofona.

 

Biznesa klases telefons Nokia 6610 tirdzniecībā parādījās neilgi pēc modeļa 7210 un tehnoloģiski ir tā kopija. Abu tālruņu korpusa izmēri un masa ir vienādi. Nokia 6610 ir par 1 g smagāks. Atšķirība vērojama korpusā, tā krāsās un jo īpaši klaviatūrā. Neapšaubāmi tā ir ērtāka, taustiņi ir lieli un veiksmīgi izvietoti. Īpaši vizuāli tīkams un praktiski ērts ir četrvirzienu vadības kursors.

Nokia 6100 ir biznesa tālrunis, kas bāzēts uz abu iepriekš minēto modeļu platformas. Konstrukcijā vērojamas nelielas pārmaiņas, telefons kļuvis mazāks, plānāks un vieglāks. Tas panākts ar jauna tipa litija jonu akumulatora BL-4C izmantošanu. Salīdzinājumā ar modeli 7210 aizmugurējā vāciņa noņemšana nesagādā nekādas problēmas. Klaviatūra ir kļuvusi kompaktāka un mazāka, ieguvusi zilu apgaismojumu. Četrvirzienu vadības kursors liekas nedaudz par mazu un vaļīgu. Tālrunī mainīti galvenās izvēlnes ikonu attēli, pie palīgrīkiem parādījies seifs, kurā var saglabāt informāciju par kredītkartēm, kodiem un parolēm. Ražotājs samazinājis spēles līdz vienai un izņēmis FM radio. Līdz ar to bāzes komplektā neieraudzīsiet austiņu HDS-1, bet īpašu gandarījumu sniegs pievienotais disks ar programmu PC Suite.

 

Siemens C55

 

Pirmais vācu koncerna Siemens mēģinājums telefonā lietot polifoniskās skaņas. Mazais un stilīgais tālrunis paredzēts jauniešu auditorijai, tas piesaistīs jebkuru ar plašu attēlu albumu, skaņu ierakstīšanas funkciju un bagātīgu maināmo CLIPit mētelīšu (vāciņu) izvēli. Modelis C55 ir veiksmīgs ekonomiskās C klases telefonu sērijas turpinātājs.

Neapšaubāmi C55 ir jūsu sajūsmas vērts!

 

Dizains un lietošanas ērtums

Telefons ar saviem 80 g un nelielajiem izmēriem 101x44x21 mm liekas vēl sīkāks un vieglāks, nekā īstenībā ir. Tā noapaļotais korpuss ērti iekļaujas smalkas dāmas plaukstā un gaida, lai ar to tuvāk iepazītos.

Tālrunī ielikt SIM karti, pievienot akumulatoru un uzlikt baterijas nodalījuma vāciņu nav nekādu problēmu. Patīkami pārsteidz samērīgā ar dzeltenu gaismu apgaismotā klaviatūra. Taustiņi nav lieli, bet izvietoti pārdomāti un ir pārsteidzoši ērti lietošanai arī vīrieša cilvēkam. Podziņas ir viegli nospiest, arī apakšējā rindā. Ražotājs labojis iepriekšējos modeļos M50 un MT50 pieļauto kļūdu un divus šauros vadības taustiņus pārveidojis par ērtu četrvirzienu vadības kursoru. Kursoru virzot uz augšu vai uz leju, notiek pārvietošanās Izvēlnēs. Gaidīšanas režīmā virziens uz augšu dod iespēju veikt balss iezvani, bet, virzoties uz leju, - atvērt tālruņa katalogu. Virziens pa labi un kreisi nodrošina pieeju funkcionāliem taustiņiem.

Telefona displejs ir dzintara krāsā ar izšķiršanas spēju 101x64 punkti un atbilst telefona gabarītiem, informācija ir labi saskatāma. Īsziņa uz displeja atspoguļojas četrās rindās, rakstot jaunu - trīs. Ekrāna apgaismojumu var izslēgt, arī kontrastainība ir regulējama. Jau telefona ieslēgšanas brīdī tiek piedāvāts mainīt kontrastu, to var veikt caur atbilstošu izvēlnes punktu. Gaidīšanas režīmā uz displeja pieejams ekrānsaudzētājs pulksteņa ciparnīcas formā. Apgaismojums displejā izdziest pakāpeniski un atsauc atmiņā teātra zālē piedzīvotos mirkļus.

Izvēļņu struktūra ir saprotama, funkcijas lietot ir ērti kā visiem Siemens telefoniem. Lietotāja ērtībai Siemens piedāvā izveidot savu izvēlni ar biežāk lietotajām funkcijām. Rūpnīcā jau iestādīti 10 pieejamie ieraksti, kurus pēc vēlēšanās var mainīt. Modelis C55 saprot latviešu un krievu valodu.

 

Iespējas

Siemens C55 ir duālais telefons paredzēts darbam GSM900/1800MHz tīklos.

Numuru un vārdu ieraksti veicami gan SIM kartē, gan tālruņa atmiņā. Katalogā iespējams saglabāt ne vairāk par 50 ierakstiem, turklāt katram vārdam var pievienot tikai vienu numuru. Tiem, kam ierakstu skaits šķiet par pieticīgu, ražotājs piedāvā iespēju pārredzēt kopēju kartes un telefona sarakstu. Katram ierakstam var piešķirt attēlu vai animāciju, kuri, ienākot zvanam, izgaismosies displejā. 20 ierakstiem iespējams pievienot balss frāzi. Jāpiezīmē, ka veiksmīga izteiktā vārda saglabāšana izdevās tikai ar otro vai trešo reizi. Abās atmiņās ierakstus lietotājs var apvienot piecās definētajās grupās, vēl trīs izveidojamas atsevišķi. Katrai grupai piešķirams savs zvana tips, visiem vienas grupas locekļiem ērti nosūtāma kopēja īsziņa.

Telefona atmiņā saglabājas pēdējie 10 ienākušie, 10 neatbildētie un 10 zvanītie numuri.

Rakstīt īsziņu ir ērti, tās kopējais garums ir 760 zīmes, un priecē, ka atlikušo zīmju skaits tiek uzrādīts. Biežāk nepieciešamam tekstam noder deviņi gatavie šabloni. C55 uztur EMS funkciju, kas ļauj saņemt un nosūtīt tekstu kopā ar attēlu un skaņu. Tālruņa atmiņā var saglabāt 25 īsziņas. 

Kopējais dažādo zvanu skaits ir 41, sākot no Siemens telefoniem raksturīgajiem un beidzot ar dzīvnieku balsīm un operu ārijām. Polifoniskās melodijas tiek atskaņotas ar 16 instrumentu palīdzību un ir pietiekami labas mazajam tālrunim. 

Īpašu interesi modelī C55 izraisa iebūvētais diktofons, kuru ātri un ērti var aktivizēt ar centrālo četrvirzienu taustiņu. Lietotājs var ierakstīt jebkuru apkārtējo skaņu, piemēram, priekšnieka vai laulātā drauga balsi, un izmantot to kā zvana melodiju. Tikai jāņem vērā, ka pirmais Izmest!!!ieraksts nebūs garāks par 18 sekundēm. Veicot vēl pāris ierakstus, esošos vajadzēs rediģēt un lieko izdzēst.

Plānotāja funkciju sarakstā atrodam modinātāju, kurš darbojas arī izslēgtā režīmā un uzstādāms jebkurai nedēļas dienai, atgādinājumus, piezīmju grāmatiņu, vienkāršu kalkulatoru un valūtas konvertētāju. Diemžēl ražotājs šajā modelī nav paredzējis kalendāru. Vairākas telefona funkcijas var aktivizēt ar balss komandām.

Tālrunī iebūvēts skaļrunis sarunai brīvroku režīmā, kuru sarunas laikā var ātri aktivizēt ar četrvirzienu kursora kreiso pusi. Dzirdamība klusā vidē bez apkārtējo trokšņu klātbūtnes ir normālā līmenī.

Jauniešiem izklaidei Siemens paredzējis divas interesantas Java spēles: Galaktikas varonis un Persijas princis. Pirmā ir tipiska šaudīšanās, otrā spēj aizraut ikvienu, to patīkami spēlēt ne tikai datorā, bet pat telefona nelielajā displejā. Telefonā blakus spēlēm pievienoti vēl divi Java lietojumi, mērvienību konvertētājs un atgādinātājs. Mērvienību konvertētāja iespējas ir pārsteidzoši plašas, piemēram, var salīdzināt vīriešu kurpju izmēru Vācijā ar pieņemto lielumu Itālijā, vai norādītai temperatūrai pēc Celsija skalas uzzināt grādus pēc Fārenheita, datus iespējams nosūtīt ar īsziņu. Atgādinātājā var ierakstīt nepieciešamo produktu sarakstu, kas jānopērk pašam, vai jāatgādina par visai lielo sarakstu un jānosūta īsziņa citam. Ar Java tehnoloģijas palīdzību var lejupielādēt spēles un citas lietojumprogrammas. Lai nodrošinātu spēļu un programmu ielādi, telefona izstrādātāji pievienojuši WAP 1.2.1 pārlūku un izmantojuši GPRS tehnoloģiju.

Siemens C55 uztur datu pārraidi. Telefonam nav infrasarkanais ports, bet datu sinhronizācija ar datoru notiek ar seriālo vai USB kabeli vai ar speciālu galda turētāja komplektu. Siemens mājaslapā pieejama GPRS Modem Assistent Software bezmaksas instalācijas programma.

Litija jonu 700 mAh akumulators nodrošināja 65 stundas darbu bez papildus uzlādes. Spēlējot spēles aptuveni 15 minūtes, baterijas signāla indikators nokritās par vienu trešdaļu.

 

+  Mazs un pievilcīgs. Polifoniskas melodijas un skaņas ieraksts.

-   Krāsu displeja un kalendāra trūkums.

 

Samsung SGH-A800

 

 

Korejas koncerna jaunais Imidža klases produkts ir Latvijas tirgū viens no mazākajiem telefoniem. Sudrabainais, salokāmais, ar diviem displejiem apveltītais korpuss īsti piemērots sievietes aksesuāru papildināšanai. Samsung jauno modeli A800 prezentējis ar vārdiem “Mazs un skaists. Noslēpies…?” Pienācis laiks tam parādīties. 

 

Dizains un lietošanas ērtums

Jaunais modelis sver tikai 68 g, tā izmēri ir niecīgi 80x40x22 mm, korpuss ar noapaļotām malām ir matēti sudrabotā krāsā, un, pirmo reizi paņemot mazuli rokā, ikvienam kļūst skaidrs, kas ir šī dārguma mērķauditorija. Neapšaubāmi, tās ir sievietes, jo vīrietim tālruņa vāciņu atlocīt ar vienu roku būs pagrūti. Izmest!!!

Telefona korpusa augšpusē blakus antenai atrodas ar gumijotu vāciņu nosegtas austiņas un antenas pievienošanas ligzdas. Korpusa kreisajā sānu malā novietots regulēšanas taustiņš, kurš papildus sarunas skaļuma maiņai veic vairākas citas funkcijas, piemēram, gaidīšanas režīmā regulē taustiņu skaļumu, bet aizvērtā stāvoklī, turot to piespiestu, ieslēdz ārējā displeja apgaismojumu. Izmest!!!Atverot vāciņu, ieraugām ar patīkami zilu gaismu apspīdētu klaviatūru. Vadības taustiņi izvietoti klaviatūras augšpusē elipses veidā un jebkurai dāmai būs ērti lietojami. Kungiem iespējams būs grūtāk darboties ar četrvirzienu kursora labo un kreiso pogu un abiem daudzfunkcionāliem taustiņiem, jo tie izvietoti pārāk tuvu viens otram. Toties klaviatūras gumijotie ciparu taustiņi ir pietiekoši lieli, simboli uz tiem ir lieli un pārskatāmi. Palielā zilā i poga paātrinās pieeju WAP servisiem, taustiņš aktivizēs vibrozvanu.

Tālrunis ir apveltīts ar diviem gaiši zilas krāsas displejiem. Ārējais ar izšķirtspēju 64x46 punkti atrodas vāciņa augšējā daļā, tajā trijās rindās pastāvīgi redzams pulkstenis, datums, dienas nosaukums, baterijas un signāla rādījumi, kā arī papildus pieejama informācija par modinātāju, vibrozvanu, īsziņu un zvaniem. Iekšējais displejs ar izšķirtspēju 128x128 punkti ar maigi zilo un acij tīkamo gaismu ir pietiekoši liels un spēj parādīt tekstu četrās rindās ar maksimālo garumu 13 vienā rindā. Nelielu izbrīnu rada jauna numura uzņemšanas laikā displejā redzamie cipari, kuri izskatās pārāk lieli un aizņem vienu trešdaļu no ekrāna augstuma. Priecē fakts, ka abu displeju kontrastainību lietotājs var regulēt.

Izvēļņu struktūra ir saprotama un samērā ērti lietojama, gan tās, gan apakšizvēlnes ir numurētas. Iespējams pirmajā brīdī, pārvietojoties Izvēlnēs, neērtības sagādās garāku apakšizvēļņu nepilnīgais nosaukums, tomēr nesatraucieties, jo teksta beigu daļa tiks parādīta ar skrejošas rindas palīdzību. Gaidīšanas režīmā uz displeja redzamas četras grafiskās ikonas, kuru izvietojums atbilst četrvirzienu kursora taustiņam. Ikonas izveidotas ar nolūku, lai varētu ātri un ērti piekļūt biežāk lietotajiem Izvēlnes punktiem. Izvēlne pieejama latviešu un krievu valodā.

 

Iespējas

Divjoslu tālrunī papildus SIM kartei lietotājs var saglabāt līdz pat 2000 numuriem. Vienlīdz iespējams lietot gan kartes, gan telefona atmiņu. Veidojot jaunu ierakstu atmiņā, vārdu var papildināt ar pieciem numuriem: mobilā, mājas, darba, faksa, kā arī e-pasta un interneta adresi, kontaktam piešķirt savu zvana melodiju un vienu no 19 grafiskajiem attēliem. Kontaktus var apvienot piecās grupās un piešķirt katrai grupai vienu no septiņām pieejamām servisa indikatora krāsām. Tālruņu katalogu var ātri atvērt, nospiežot klaviatūras labo vadības taustiņu. Astoņiem visvairāk nepieciešamiem kontaktiem iespējams piešķirt astoņus klaviatūras ātrās zvanīšanas taustiņus, kā arī ērtībai izmantot iezvanei 20 telefonā saglabātās balss frāzes. Izvēlnē Balss funkcijas lietotājs atradīs arī diktofonu 10 minūšu garam ierakstam.

Telefona atmiņā saglabājās 20 īsziņas. Lietotājs var izveidot, saglabāt un izmantot 10 visbiežāk izmantojamos tekstus. Pieeju īsziņu rakstīšanai atvieglo četrvirzienu taustiņš, kas ātri atver jaunu īsziņas formu. Kopējais zīmju skaits ir iespaidīgs - 1920, rakstīšanas laikā displejā uzrādās standartīsziņas(160) atlikušo zīmju skaits un īsziņas kārtas numurs. Izmantojot telefonā lietoto EMS standartu, tekstam iespējams pievienot vienu no 22 attēliem, 25 animācijām, 10 melodijām. Tālrunī pieejamas 24 izcilas un skaļas16 instrumentu polifoniskās melodijas. Vēl 30 jaunas melodijas iespējams saņemt īsziņu veidā, ielādēt, izmantojot WAP. Interesentiem Samsung melodijas aplūkot piedāvā internetlapa www.politones.com.

Plānotājs piedāvā šādas iespējas: kalendāru ar visu mēneša dienu pārskatu, atgādinājumu vai veicamo darbu sarakstu, uzstādīt laiku un datumu, uzzināt laiku dažādās pasaules pilsētās, izmantot divus modinātājus. Kalkulatora, mērvienību konvertētāja, taimera un hronometra pieejamība vairs nevienu nepārsteigs.

Izklaidei modelī A800 ievietotas trīs spēles: Fortress, Space War un X-Flighter. Spēļu mīļotājiem atliek tikai nospiest četrvirzienu kursora apakšējo daļu un izvēlēties, kuru spēli no Zvaigžņu karu tematikas sākt. Visnotaļ interesanta liekas spēle Fortress, kurā korejiešu zenītartilērijai jāaizsargā Seulas debesis no ienaidnieka uzbrukuma.

Datu pārraides ātrums 14,4 kbps tiek nodrošināts ar seriālā kabeļa palīdzību, sinhronizācijai ar datoru nepieciešams programmnodrošinājums. Diemžēl ražotājs nav paredzējis infrasarkano portu, nav lietojis GPRS un bluetooth tehnoloģiju. 

Tālruņa pārdošanas komplektā ir siksniņa telefona pārnēsāšanai un īpaši stilīga siksniņa - austiņa.

Standarta litija jonu 750 mAh bateriju pēc nepilnām 60 stundām bija nepieciešams uzlādēt no jauna.

 

+ Mazs un izsmalcināts dāmu telefons. Izcila polifonija. Tālruņa atmiņa(2000 ieraksti) un diktofons(10 min).

-  Nav krāsu displeju un jauno tehnoloģiju.  

 

  

Raimonds Beiers

Raksts tapis sadarbībā ar LMT

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001