Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Ziņas no raidītājiem

   

Autors

 

·         Francija drīzumā palaidīs TV kanālu, kas paredzēts tam, lai pasaule vairāk iepazītu franču dzīves stilu un ziņas franču skatījumā. Jauno starptautisko kanālu finansiāli atbalsta Francijas valdība.

·         LBC ziņu kanāls, kas raida FM diapazonā Londonā, drīzumā raidīs BskyB paketē no ASTRA2 satelīta, kas novietots 28,20 A pozīcijā.

·         RADIO CAROLINE ir sākusi regulārus radioraidījumus no EUROBIRD satelīta, kas novietots 28,50 A pozīcijā.

·         GRUNDIG paziņojusi par bankrotu. Vācijas uzņēmums dibināts 1945. gadā un bija slavens ar radioaparātu, vēlāk – TV uztvērēju un citu elektronisko ierīču ražošanu.

·         THE ADULT CHANNEL maija vidū mainīja transponderu un tagad raida no THOR3 satelīta 11,325 GHz frekvencē H polarizācijā, SR 24500, FEC 7/8.

·         BBC TV maijā pārtrauca izplatīšanu BskyB VIDEOGUARD kodēšanas sistēmā. BBC TV kanāli ir pieejami nekodēti no ASTRA2 satelīta, kas novietots 28,20 A pozīcijā. Lai uztvertu BBC TV kanālus Latvijā, jālieto liela diametra antena.

·         DIREC TV ASV ir ieguvusi īpašumā NEWS CORPORATION, kas pieder Rūpertam Mērdokam. DIREC TV ASV ir viens no lielākajiem satelīta TV operatoriem, kas piedāvā vairāk nekā 500 kanālu SAT TV antenu lietotājiem.

·         ARD, RTL un DSF ir nopirkušas tiesības raidīt Vācijā vietējo futbola klubu spēles. Savukārt SAT1 ir atteicies no šī pirkuma finansiālu apstākļu dēļ.

·         BERTELSMAN Vācijas mediju kompānija paziņoja, ka 2003. gada pirmo ceturksni ir noslēgusi ar zemiem ienākumiem.

·         VIA DIGITAL Spānijā apvienojās ar CANAL DIGITAL paketi. Joprojām tiks saglabātas SEC2 un NAGRAVISION kodēšanas sistēmas. CANAL DIGITAL no ASTRA satelīta uz HISPASAT pilnībā sāks raidīt 2004. gadā.

·         DSF vācu sporta kanālu vēlas nopirkt ASV miljonārs Haims Sabans. Populārais mediju biznesmenis jau vairākkārt ir interesējies par KIRCH MEDIA īpašumu iegūšanu.

·         EUROBIRD satelīts, kas novietots 28,50 A pozīcijā 11,390 GHz frekvencē H polarizācijā, SR 27500, FEC 2/3, ir sācis raidīt GAME NETWORK UK, P-ROCK TV, PERFORMANCE, CHANNEL V, FACTORY OUTLET TV un TXTME TV angļu valodā.

·         PLAYBOY ASV ir paziņojusi, ka beidzot pēc četru gadu neveiksmīgas finansiālas darbības 2003. gada pirmais ceturksnis ir vainagojies ar ienākumiem. PLAYBOY uzplaukumu nodrošināja ieņēmumi no interneta.

·         DRM – DIGITAL RADIO MONDIALE – jaunais standarts, kas paredzēts vidējo viļņu un īsviļņu izplatīšanai ciparu formātā, oficiāli Eiropā tiks palaists šogad jūnijā. Pirmās radiostacijas būs DW un Nīderlandes radio. Pirmie ciparu raidījumi tiks translēti īsviļņos un, lai tos uztvertu, būs vajadzīgs radiouztvērējs, kas atpazīs DRM standartu. DRM uztvērēja cenas būs 25-50 ASV dolāri.

 

 

 

Raimonds KREICBERGS

Tālr. 9224105, 7332918,

e-mail: tesug@delfi.lv.

 

 

 

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001