Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Dreambox DM 7000-S – augstas klases ciparu satelītuztvērējs

   

Dreambox DM 7000-S –augstas klases ciparu satelītuztvērējs

 

Dreambox DM 7000-S ir jaunas paaudzes ciparu satelītuztvērējs – multimediju termināls, kurā tiek izmantota Linux operacionālā sistēma.

Plašas funkcionālās un servisa iespējas tiek nodrošinātas ar jaudīgu RISC procesoru IBM PoverPC STBO450, kas strādā Linux 2.4.19. operacionālajā sistēmā ar atvērtu kodu. Takts frekvence ir 250 MHz. Tieši pateicoties atvērtajam kodam, jebkurš lietotājs var uzlabot uztvērēja funkcionālās iespējas, mainot programmnodrošinājumu. To noteikti spēs novērtēt DX-satelītamatieri. No daudzajām Dreambox DM 7000-S priekšrocībām gribas uzsvērt tieši šo, pašu galveno - spēju ātri nomainīt programnodrošinājumu un pielāgot to savām vajadzībām. Populāras ir neoficiālās versijas Travaller un Dr. Matrix. Informāciju var atrast www.dream-multimedia.lv.

Dreambox DM 7000-S laidusi pārdošanā vācu firma Dream Multimedia TV, kas pie mums plaši pazīstama ar universālajiem CI moduļiem MagicCan. Tajos iespējams ieprogrammēt Conex algoritmu un skatīties Canal+ programmas no 1° W pozīcijas. Pateicoties procesora lielajai jaudai, šādas emulācijas iespējas pastāv arī Dreambox DM 7000-S satelītuztvērējiem. Tas tiek galā arī ar tādu papildu uzdevumu kā MPEG 4 kodēšana.

          Uztvērējā ir iebūvēts Ethernet interfeiss, kas ļauj uztvert/raidīt datus ar ātrumu līdz 100 Mbit/s. Iespējams pat ievietot cieto disku 20-160 GB HDD informācijas uzkrāšanai.

          Izmantojot Ethernet portu, uztvērēju var pieslēgt lokālajam tīklam. Operacionālā sistēma ļauj piekļūt iekšējiem resursiem, izmantojot standarta portus un protokolus. Ir arī USB ports un optiskā audioizeja PDIF Digital AC-3.

          Atverot Dreambox DM 7000-S priekšējā paneļa vāciņu, redzam CI slotu, divus karšu nolasītājus1SO 7816 un Compact Flash ligzdu, kas paredzēta flash atmiņas pieslēgšanai. Tāda tipa iespējas ir audiosistēmām, kas uztver MP 3 formātu, un ciparu fotoaparātiem.

          Satelītuztvērēja tālvadības pults ir universāla - ar to var vadīt arī televizoru un videomagnetofonu. Tātad – garlaicīgi nebūs!

         

Galvenie tehniskie raksturlielumi

          Datu vadības un pārraides interfeisi

          -1slotu Compact Flash CF II

          -USB ports

          -Ethernet 1000 Mb full duplex ports

          -V.24/RS232-C (9 Sub-D)

          -IRII2C (mini DIN)

          Skaitļošanas iespējas.

          -IBM Power PC STB 04500, 250MHz

          -Flash 8MB

          -RAM 64MB

          -HDD interfeiss IDE UDMA66 Master/Slave

          TV un radio kanālu skaits nav limitēts.

          Teleteksts

 

 

                                                                                                                   Henriks ZEIĻAKS,

Tālr. 9259505

 

 

 

 

 

         

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001