Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

IFA – patērētāju elektronikas pasaule

   

IFA – WORLD OF CONSUMER ELECTRONICS

 

Tuvojas brīdis, kad atkal būs iespēja apmeklēt pasaules lielāko patērētāju elektronikas izstādi IFA, kas reizi divos gados notiek Vācijas galvaspilsētā Berlīnē. Šogad – no 29. augusta līdz 3. septembrim. IFA stendos būs redzams bagātīgs mobilo tālruņu, audio un video tehnikas, datoru, televizoru, radio spektrs, apmeklētāji varēs iepazīties arī ar jaunākajām tehnoloģijām un sasniegumiem šajās nozarēs. Šī izstāde paredzēta gan speciālistiem, gan arī tehnikas lietotājiem, vienlaikus tā ir arī pasaules lielākā pasūtījumu izstāde (2001. gadā IFA tika noslēgti darījumi par diviem miljardiem eiro).

 

IFA savu produkciju prezentē visi pasaules nozīmīgākie patērētāju elektronikas ražotāji, to skaitā arī Sony, kura stendā būs redzama jaunā spēļu konsoles  Play Station versija.

Šogad izstāde būs sadalīta sešos tematiskajos segmentos:

          televīzija un izklaide – pārstāvēts viss, kas saistās ar TV, radio, video, hi-fi, mājas kinozāli un telekomunikācijām, kā arī televīzijas un studiju tehniskais aprīkojums;

          PC un spēles. Vai PC drīzumā saplūdīs ar digitālo televīziju? Tas ir viens no jautājumiem, uz kuru šajā izstādē tiks meklētas atbildes, vienlaikus prezentējot jaunākos PC, spēļu konsoles un personālos digitālos palīgus (PDA) kopā ar aktuālākajām mācību un biroja programmatūrām. Līdz ar to tiks apkopota visa jaunākā aparatūra un programmatūra, kas noder gan mājas birojam, gan izklaidei;

          mājas un auto audioiekārtas – vienlaikus ir lielākā specializētā hi-fi izstāde pasaulē, prezentējot hi-fi un high-end, CarHi-Fi, navigācijas iekārtas un mobilās iekārtas. Apmeklētājiem tiks piedāvātas gan klasisko hi-fi produktu skates, gan arī pašu jaunāko audiotehnoloģiju prezentācijas, sākot no stereoiekārtām līdz pat speciālajiem aprīkojumiem. Jāmin arī pasaules dārgākās hi-fi iekārtas prezentācija, kas notiks tieši IFA laikā;

          attēlu un mūzikas digitālie ieraksti – produkti un iekārtas, kas nepieciešamas fotogrāfiju un filmu digitālo datu uzglabāšanai, apstrādei, pārraidei un izdrukai. Šajā sadaļā tiks pārstāvēta arī aizvien lielāku popularitāti gūstošā nozare - mūzikas digitālie ieraksti, piedāvājot iekārtas mūzikas ierakstīšanai, apstrādei, pārraidīšanai un atskaņošanai;

          personiskā komunikācija – tā kā telekomunikāciju un CE nozares pēdējā laikā aizvien vairāk saplūst, lielu nozīmi iegūst arī UMTS  tehnoloģijas un iekārtas, kā arī interneta tiešsaiste;

          SNC satelīti, tīkli un kabeļi – šajā sadaļā tiks demonstrēti veidi, kā programmas ienāk ikdienā. Vai tas notiek ar satelīta, kabeļa, dekodera vai kādas citas ierīces palīdzību? IFA 2003 iepazīstinās ar šo produktu status quo. Tas attiecināms arī uz mājas signalizācijas un automatizācijas sistēmām.

 

Uz tikšanos Berlīnē!

Tā kā IFA ir lielākā specializētā CE izstāde pasaulē, tā noteikti būs vienlīdz interesanta gan profesionāļiem, kuri varēs atrast piemērotākos piedāvājumus, gan arī vienkāršiem apmeklētājiem, kas šādā veidā varēs iepazīties ar jaunāko CE nozarē.

Izstādē būs plaša pasākumu (IFA Night, IFA Young Media Park un IFA Young Media World), kā arī kongresu un semināru programma. Īpaši būtu jāizceļ IFA Night – izstādes atklāšanas pasākums, kas notiks 29. augusta vakarā, Berlīnes televīzijas torņa pakājē, un visiem tā apmeklētājiem piedāvās izklaidējošu programmu, kas noslēgsies ar grandiozu uguņošanu.

No semināru un kongresu programmas jāatzīmē tehniski zinātniskais forums, kurā tiks diskutēts par moderno komunikāciju iekārtu evolūciju. Izmantojot progresīvās mobilo tālruņu iespējas, tie pakāpeniski pārtop par vienu no Tīmekļa sastāvdaļām, tādējādi piedāvājot plašākas multivides iespējas lietotājam. Evolūcija notiek arī video, audio, interneta un telekomunikāciju nozarē, tām aizvien ciešāk saplūstot.

Specializētajā forumā IFA Convention, kura mērķauditorija ir plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, eksperti, zinātnieki, politiķi un ražotāji, tiks spriests par jaunākajām multivides, CE, informācijas un komunikāciju tehnoloģiju attīstības iespējām, par nākotnes datu pārraides veidiem, jaunajām programmu un pakalpojumu iespējām, ko skatītājiem varēs piedāvāt digitālā televīzija, kā arī par citām ar TV un radio saistītām tēmām.

         

Messe Berlin pārstāvniecībā Latvijā Rīgā, Vīlandes ielā 1, varat iegādāties arī IFA ieejas biļetes (cenā ietilpst izstādes katalogs, bezmaksas brokastis u. c piedāvājumi) par ļoti pievilcīgām iepriekšpārdošanas cenām.      

Papildu informāciju par izstādi var saņemt pie Ineses Džarcānes: inese.dz@ahk-let.lv vai tālr. 7320718.

 

 

Messe Berlin pārstāvniecība Latvijā

Vīlandes ielā 1

Rīgā, LV-1010

Tālr. 7320718

E-pasts: inese.dz@ahk-let.lv

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001