Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Vieta kaislīgiem randiņiem un nostalģiskām ainavām

   

Ne vien zināšanu slāpju apmierināšana, bet arī izklaide un personīgo vēlmju piepildīšana liek miljoniem cilvēku garas stundas pavadīt interneta plašumos. Pļāpāšana par seksu, iepazīšanās privātsludinājumi, vieta fotoalbuma veidošanai — tas viss Latvijā pieejams bez maksas un ar Internet@Kluba gādību.

Rotaļīga sērfošana internetā

Pļāpāšana par seksu un apmainīšanās ar privātām elektroniskā pasta vēstulītēm ātri vien kliedē iesācēja datorlietotāja bažas par interneta sarežģītību un garlaicību, uzskata Internet@Kluba prezidents Edmunds Zālīte. Klubs ir sabiedriska organizācija, kuras galvenais mērķis — iepazīstināt cilvēkus ar interneta fantastiskajām iespējām, tādēļ tiek radīta arī virtuālā vide, kur interneta sērfotājam meklēt (un veiksmes gadījumā — atrast!) savu otro pusīti. Jau divus gadus darbojas Internet@Kluba uzturētā mājas lapa www.sex.lv, kuru iecienījuši daudzi romantisku — reizēm vieglprātīgu, reizēm pat ļoti nopietnu — attiecību meklētāji. Ļoti kolorīti ir interneta seksa pļāpas, kuri virtuāli čupojas http://chat.sex.lv/, turklāt visai bieži redzas arī reālajā pasaulē — tiekas kādā Vecrīgas krodziņā vai sarīko kolektīvu pirts apmeklējumu. Čatotāju portreti, kā arī pasākumu fotogrāfijas un pat visai intīmu informāciju saturoša seksa pļāpu datu bāze atrodama www.virtual.lv/tusi.

Mail.lv serveris ir būtiski uzlabots

Internet@Kluba veidotais un uzturētais bezmaksas e-pasta serveris Mail.lv (internetā www.mail.lv ) šogad marta beigās un aprīļa sākumā kārtējo reizi ir modernizēts, uzlabojot gan programmatūru, gan pašus servera dzelžus (piemēram, operatīvā atmiņa RAM palielināta līdz 512 MB). Serveri tagad darbina UNIX programmatūra, un e-pasta Web interfeisa lietotājiem ir jauni papildu pakalpojumi, piemēram, iespēja bez maksas saņemt ziņojumus par pienākušo e-pastu gan uz LMT, gan Baltcom GSM mobilajiem telefoniem, kā arī uzzināt par tiem no peidžera ziņojumiem. Vēl jaunums ir iespēja katram Mail.lv lietotājam veidot ienākošā pasta melno sarakstu — definēt sev netīkamu e-pasta adrešu grupu, un turpmāk vēstules no šiem sūtītājiem vairs nepienāks. E. Zālīte uzsver, ka tagad jauna lietotāja reģistrācija Mail.lv serverī notiek zibenīgi. Jāatzīmē, ka Mail.lv lietotājiem nu pieejami ne tikai jauni pakalpojumi, bet ir arī jaunas saistības — pastkastītes izmērs ir ierobežots līdz 5 MB (summējot visas e-pasta vēstules, kas glabājas attiecīgajā pastkastītē). Kā skaidro E. Zālīte, tas darīts, lai lietotāji biežāk skatītos savās pastkastītēs un tīrītu tās. Tad Mail.lv serveris netiks lieki noslogots, kā arī ļaunprātīgi izmantots. Lielāks pastkastītes apjoms būs pieejams Internet@Kluba biedriem, kā arī atsevišķi vienojoties par to ar klubu. E. Zālīte atgādina, ka privātpersonām iestāšanās maksa Internet@Klubā ir 10 latu, bet juridiskām personām — 20 latu. Patlaban Mail.lv bezmaksas e-pasta iespējas izmanto aptuveni trīsdesmit pieci tūkstoši interneta lietotāju.

Jauns projekts — fotoalbums internetā

Maija beigās kopā ar www.map.lv, kur atrodas Latvijas, Lietuvas un Igaunijas kartes mērogā 1: 500.000, sāks darboties interneta fotoalbuma projekts www.bildes.lv. www.bildes.lv varēs ievietot, teiksim, mājas vai citu vietu digitālos attēlus, turklāt atzīmējot to atrašanās vietu kartē. Tādējādi var veidot tūrisma maršrutus ar aprakstiem, kā arī meklēt attēlus, ja šīs vietas apraksts ir ieintriģējis. Attēla ievietotājs varēs arī uzlikt tam paroli, un tad to redzēs tikai tie, kam ir paziņota šī parole.

Sākumā fotouzņēmumu ievietošana

www.bildes.lv būs bez maksas pieejama visiem, bet vēlāk, iespējams, par to būs jāmaksā, ja attēlu apraksti saturēs arī komerciālu informāciju (lauku viesu mājas tālrunis un uzturēšanās izmaksas).

Aktivizējusies domēnu tirgošana

E. Zālīte stāsta, ka beidzot arī Latviju jūtami skārusi attīstītās pasaules valstīs izplatītā interneta domēnvārdu pirkšana un pārdošana. Vairāki Internet@Kluba uzturētās lapas www.names.lv apmeklētāji izteikuši konkrētus priekšlikumus nopirkt par nopietnām summām viņus interesējošos domēnus, kā arī iegādāti vairāki atvasinātie domēna vārdi un e-pasta adreses. Domēnu vārdu reģistrācija ir visiem pieejama lappusē www.names.lv, bet Internet@Kluba biedriem ir atlaides gan domēnu reģistrācijai, gan turpmākajiem maksājumiem par to izmantošanu.
   

Maija CĀLĪTE

Internet@Klubs
Elizabetes ielā 2a -218, Rīgā
Tālr.: 7321012; 9222919
Fakss 7323753
www.iclub.lv
 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001