Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Siemens CeBIT ekspozīcija - kā allaž pārliecinoša

   

111

 

Kā jau ierasts, arī šogad Hannoveres izstādē CeBIT 2003 Siemens Mobile stends bija viens no apmeklētākajiem, izraisot īstu apvērsumu ar novatoriskām mobilajām tehnoloģijām. Izstādes laikā tika prezentēti jaunākie Siemens mobilie tālruņi - SL55, M55, A55, kā arī izsmalcinātais SX1, kuru pirmo reizi demonstrēja dažas nedēļas iepriekš - 3GSM pasaules kongresā Kannās.

 

Novatoriski risinājumi un jaunas tehnoloģijas

Izstādes CeBIT apmeklējums šogad bija patīkamāks un aizraujošāks, pateicoties jaunajam zonas noteikšanas pakalpojumam (Community Location Service). Tas ļauj draugiem un kolēģiem, kas adrešu grāmatiņā uzrādīti kā paziņas, pastāvīgi apmainīties ar īsziņām un komentāriem, kā arī norādīt savu atrašanās vietu. Šī pakalpojuma demonstrācija notika Siemens stendā, kur uz mobilā telefona S55 bija redzams CeBIT zāles plāns. Visi draugi, kas saslēgti tīklā, parādījās plānā kā krāsainas ikonas, kas pārvietojas starp stendiem. Uzspiežot uz kādas no ikonām, iespējams nosūtīt tekstu adresātam ar instant messaging (ātrās īsziņas) sistēmas palīdzību. Aizraujoši un lietderīgi! Šāds pakalpojums dod iespēju atrast citam citu pat vislielākajos publiskajos pasākumos.

Smart Webservices ir programmas, kas paredzētas mobilajam tālrunim. Ar to palīdzību iespējams apstrādāt interneta pakalpojumus. Piemēram, ja noteiktais termiņš ar lietojuma programmatūras palīdzību ir atlikts, viesnīcu un lidmašīnu reisu rezervācija automātiski tiek pārcelta.

Siemens stendā tika demonstrētas arī jaunās tehnoloģijas datu ievadīšanai un eksponēšanai. Piemēram, 3D skārienjutīgais tālruņa aparāta ekrāns (touchscreen) spēj noteikt attālumu starp pirkstu un ekrānu, kā arī pirksta pozīciju, pievirzot tuvāk saturu, it kā jūs ar palielināmo stiklu brauktu pāri ekrānam. Nepieciešamās funkcijas var izraudzīties, pieskaroties ekrānam. Tas ievērojami atvieglo navigāciju izvēlnē. Tās funkcijas var izvēlēties ar lielāku precizitāti, un jaunu elpu gūst arī 3D spēles.

Ekrāns, kas atgādina papīru, ir pārliecinošs pierādījums tam, cik ērti un daudzpusīgi drīz būs mobilie sakari. Tas ir gandrīz pusmilimetra biezumā, turklāt tik elastīgs, ka to var pat sarullēt. Saritināmais ekrāns ir ideāli piemērots vismazākajiem telefona aparātiem, kurus līdz šim neviens nespēja iedomāties ar tik lieliem ekrāniem. Piemēram, šāda veida ekrāns ir ideāls, lai izpētītu pilsētas kartes, elektroniskā pasta vēstules vai elektroniskos laikrakstus. Tam ir ievērojama priekšrocība salīdzinājumā ar iespiesto presi, jo elastīgais ekrāns vienmēr uzrādīs jaunākos datus, kas pastāvīgi tiek papildināti.

Siemens Mobile stendā varēja izmēģināt arī jauno virtuālo palīgu. Living charACTers (dzīvie tēli) darbojas kā ziņneši un palīdz vieglāk izprast mobilo telefonu funkcijas. Sīkās figūriņas ir ne tikai jautras, - tās var izmantot arī, lai ātri paustu savas jūtas vai noskaņojumu, vēl vairāk atvieglojot mobilā telefona lietošanu ikdienā. Siemens izstādē demonstrēja divus no šiem virtuālajiem tēliem.

Pārāk lielas rokas mazajām mobilā tālruņa podziņām? Virtuālo peli var izmantot mobilajiem tālruņiem tāpat kā galda datoriem – vajadzīga tikai lodīšu pildspalva. Kamera mobilajā tālrunī atpazīst jebkuru kustību ar pildspalvu un pārraida šos datus uz krāsu ekrāna. Šo metodi var izmantot, piemēram, navigācijai cauri visām izvēlnēm, kā arī spēlēm.

Milzīgu prieku var gūt, spēlējot palielinātās realitātes spēli, savienojot realitāti ar virtuālo pasauli: Siemens mobilais telefons ar iebūvētu kameru un krāsu ekrānu spēj atveidot apkārtējo vidi un pēc tam, piemēram, radīt virtuālos odiņus, kas jānomedī. Pat pārvietojoties ar mobilo tālruni, odi saglabās savas pozīcijas. Uzmācīgos kukaiņus var iznīcināt ar kursorsviru.

 

SL 55: ekskluzīvs tālrunis ar pievienojamu fotokameru

Siemens SL55 būtiskākā iezīme ir šī tālruņa ekskluzīvais un novatoriskais dizains. Tālrunim ir oriģināla tastatūra, kuru vajadzības gadījumā var izvilkt, bet tālruni var lietot arī, to neizvelkot. Bez izcilā dizaina SL55 piedāvā arī ļoti plašu kompakti izkārtotu funkciju klāstu. .. atbalsta MMS, savdabīgu krāsu displeju, trīs frekvenču joslu, Java tehnoloģiju, GPRS (8. klase). …. kalendāra funkcijas un daudz dažādu lietotāju profilu, tādējādi nodrošinot visu, kas nepieciešams ikdienas dzīvē un atpūtā.

SL55 ir īpaši mazs, viegls un parocīgs: tā izmēri ir tikai 81,6 x 44,5 mm, biezums - mazāks par 22 mm, bet masa - 79 grami. Tālruņa displejs ataino  4 096 krāsu variācijas.

QuickPic kamera ar tajā ierīkoto zibspuldzi dod iespēju izvēlēties vienu no divām izšķirtspējām: 160 x 120 vai 640 x 480 pikseļi. Attēlus var nosūtīti uz citiem mobilajiem tālruņiem, kas uztur MMS vai e-pasta adresēm, pievienojot tekstu un skaņu, izmantojot e-pastu vai MMS. 

Ar Java tehnoloģijas palīdzību var lejupielādēt animācijas spēles, polifoniskās zvanu melodijas, logo un fona attēlus. Telefona grāmatai var pievienot attiecīgo personu attēlus, lai neaizmirstu, kādi izskatās draugi.

 

M55: tālrunis ekstravagantām personām

Siemens M55 ar neparasto dizainu un plašo funkciju klāstu ir īpaši piemērots personībām, kas prot novērtēt skaņu un spēles. Trīsfrekvenču tālrunis ar augstas izšķirtspējas krāsu displeju izceļas ar fascinējošo Metal Mood dizainu. Tā tastatūrai un aizmugures panelim ir X formas dizaina elementi. M55 ir MMS, GPRS, Java, e-pasta, polifoniskās melodijas iespējas,. Dinamiski gaismas efekti tālruņa sānos ir īpaši iespaidīgi tumsā, izgaismojot visus ienākošos zvanus naktsklubā vai diskotēkā.

Tu vari ne tikai lejupielādēt skaņas, bet arī miksēt vai sacerēt pats savas melodijas, izmantojot Cubasis mobile sintezatora lietojumprogrammu no Steinberg. Saglabāto skaņas failu var nosūtīt, piemēram, kā multiziņu draugiem.

Pievienojamā digitālā QuickPic fotokamera ar tajā iemontēto zibspuldzi ir vienkārši savienojama ar tālruni. Tā piedāvā maksimālo izšķirtspēju - 640 x 480 pikseļi. Uzņemtos attēlus var pievienot attiecīgajam numuram telefona grāmatas atmiņā. Nākamreiz, kad viņi zvanīs, viņu fotogrāfija parādīsies uz M55 krāsu displeja.

Jautrība un sportiska izklaide ir apvienota xTreme Games spēlēs: spēlētāji var izvēlēties gan lēkšanu no klintīm ūdenī, gan braukšanu ar skrituļdēli, gan arī braukšanu ar kalnu divriteņiem. Wappo aizved spēlētājus uz fantāziju pasauli, kur viņi var doties dārgumu meklējumos.

Nav nekā vienkāršāka kā sērfošana internetā ar M55. Ātrais (8. klases) GPRS savienojums ļauj jebkuram lietotājam lejupielādēt WAP lapas, zvanu toņus, logo, attēlus un ekrānsaudzētājus. Pateicoties tā vieglumam (83 grami) un pievilcīgajiem izmēriem (101 x 46 x 21 mm), M55 būs iecienīts jebkurā sabiedrībā.

 

SX1: jauni funkciju un dizaina standarti

Siemens SX1 trīsjoslu ir pilnīgi jauns dizains un iespaidīgs funkciju klāsts. Šī tālruņa unikalitāte slēpjas tā tastatūras izkārtojumā apkārt displejam un plašajām iespējām. Tam ir iebūvēta VGA kamera ar 640 x 480 izšķirtspēju, liels krāsu displejs, MP3 mūzikas atskaņotājs, FM radio un Bluetooth tehnoloģija. Tas viss, papildināts ar iespēju paplašināt tā atmiņas ietilpību, izmantojot multimediju karti, padara SX1 perfekti piemērotu tiem lietotājiem, kas novērtē augstākā līmeņa funkcionalitāti, maksimālas multiziņu iespējas, kā arī ekskluzīvu, kompaktu dizainu.

SX1 masa ir 116 grami un izmēri 109 x 55 x 19 mm, tā dizains un funkciju daudzveidība ir perfektā harmonijā. SX1 piedāvā arī unikālu attēla kvalitāti. Burtu un ciparu taustiņi ir ērti izvietoti abās krāsu ekrāna pusēs.

Dažas funkcijas var lietot vienlaikus. Piemēram, var sūtīt SMS vai MMS, vienlaikus klausoties tālruņa piedāvāto radiostaciju vai MP3 atskaņoto mūziku. Paredzēts arī spēļu nodrošinājums ar 3D grafiku un jauniem skaņas efektiem. SX1 ir veidots uz Series 60 programmatūras bāzes. Siemens un Nokia apvienojušas spēkus, lai atbalstītu programmatūras izstrādātājus attīstot un izstrādājot Series 60. SX1 var viegli piemērot individuālajām vajadzībām un gaumei.

 

A55: jaunums ekonomiskajā klasē

A55 - ekonomiskās klases tālrunis ienes jaunas vēsmas, galvenokārt pateicoties vienkāršai un skaidrai lietošanas programmatūrai. Turklāt tālrunis arī dizaina ziņā ir ļoti moderns. Tā masa ir 84 grami un tilpums - 75 cm3, un tas ir viens no vieglākajiem un mazākajiem telefoniem šajā klasē. Ir pievienotas funkcijas, kuras ievērojami atvieglo un padara ērtāku zvanīšanu un īsziņu sūtīšanu.

A55 šķitīs īpaši pievilcīgs cilvēkiem, kuriem nav lielas pieredzes mobilo tālruņu lietošanā. A55 ir īpašs arī, pateicoties modernajam dizainam, augstas kvalitātes apdarei un īpaši mazajiem izmēriem.

Ar A55  iespējams nosūtīt arī garas īsziņas (līdz pat 760 zīmēm) un īsziņas grupām. Pateicoties EMS, kas ļauj nosūtīt attēlus un skaņas, īsziņas iespējams padarīt  atraktīvākas un interesantākas.

 

Iveta ĶELPE

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001