Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Latvijas datorspēlētāji veiksmīgi startē čempionātam World Cyber Games 2003

   

divu dienu spraigām sacensībām noslēdzās pasaules datorspēļu čempionāta „World Cyber Games 2003” Baltijas fināls, kurā kopvērt

 

Latvija, Lietuva un Igaunija šogad pirmoreiz guvusi iespēju piedalīties pasaules vērienīgākajā datorspēļu čempionātā World Cyber Games 2003, kura galvenais sponsors un arī organizators daudzās valstīs ir Samsung Electronics. Oktobrī uz WCG 2003 finālu Korejas Republikā no Latvijas dosies septiņi spēlētāji, bet no Lietuvas un Igaunijas – no katras valsts pa diviem spēlētājiem.

 

World Cyber Games 2003 Baltijas finālā, kas 22.-23. augustā notika Rīgā, multimediju komunikāciju centrā Sapņu fabrika, cīkstējās kopumā 192 Baltijas valstu spēlētāji - 64 dalībnieki no katras valsts. Spēlētāji sacentās trīs spēlēs: WarCraft III, Unreal Tournament 2003 un HalfLife: Counter – Strike. Tikai 11 Baltijas turnīra labākie spēlētāji tika atzīti par uzvarētājiem, un viņi ieguva tiesības piedalīties čempionāta finālspēlēs Seulā, Korejā, kas notiks 12.-18.oktobrī.

 

Baltijas valstis WCG 2003 finālā Korejā pārstāvēs

 

Spēle Unreal Tournament 2003 - Eduards Slišāns ar spēlētāja vārdu Eliam (Latvija), Martins Steps ar spēlētāja vārdu canta (Igaunija) un Andrius Muraška ar spēlētāja vārdu ng* @ndroid (Lietuva);

 

Spēle War Craft III – Grigorijs Gubins ar spēlētāja vārdu AciD (Latvija), Mihails Maslakovs ar spēlētāja vārdu Dale (Igaunija) un Dmitrijs Stepanko ar spēlētāja vārdu Vulcano)3BEPb (Lietuva).

 

Spēle Counter Strike – komanda RPSN: Ervīns Bebris, Māris Darģis, Aleksandrs Kļukins, Maksims Dribenecs un Karens Oganasjans (Latvija).

 

Viskaislīgāk noritēja Counter Strike kiberkaujas, jo no visām trim Baltijas valstīm WCG 2003 finālā Korejā šajā spēlē piedalīsies tikai viena komanda no vienas Baltijas valsts. Spraigā finālspēlē starp Latvijas un Lietuvas spēlētājiem uzvaru guva Latvijas komanda RPSN. Kā izteicās komandas dalībnieks, 18 gadus vecais Ervīns Babris (Konockout), šī spēle ir ne vien lieliska izklaide, bet arī palīdz veidot lielisku draudzību. Komanda ļoti priecājās arī par pasākuma sponsora Acme Plus balvu – Memorex kompaktdisku matricu stabu komandas kapteiņa augumā, kas izrādījās 330 diskus augsts.

 

Patīkami, ka abu pārējo čempionāta spēļu: WarCraft III un Unreal Tournament 2003 kopvērtējumā Baltijā visspēcīgākie izrādījās tieši Latvijas spēlētāji.

 

Pirmo vietu ieguvēji dosies uz finālu Korejā, katras spēles 2. vietas ieguvēji saņēma Samsung Electronics printerus un 3. vietas ieguvēji - mobilos telefonus. Spēļu dalībniekiem tika arī suvenīri no WCG 2003 ģenerālsponsora Samsung Electronics un citiem atbalstītājiem.

 

Šogad World Cyber Games 2003 čempionāta fināls apvienos 57 valstu vairāk nekā 600 dalībniekus – uzvarētājus savās valstīs. Kopējā pasaules datorspēļu čempionāta godalgu summa sasniedz 400 000 USD. Tāpat kā pagājušajā gadā, čempionāta individuālo finālspēļu uzvarētājs Korejā iegūs 20 tūkstošus USD un komandu spēļu uzvarētājs – 40 tūkstošus USD balvu. Turēsim īkšķus par mūsējiem!

 

Samsung Electronics pārstāvji Baltijā sola, ka arī nākamgad Latvijas, Lietuvas un Igaunijas spēlētāji varēs piedalīties World Cyber Games 2004 čempionātā.

 

Rita ZĀLĪTE

 

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001