Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

TradeRoom - pakalpojums biznesa lietotājiem

   

Sveiki,


Hansabanka ir pirmā finanšu institūcija Baltijā, kura klientiem piedāvā noslēgt valūtas maiņas un īstermiņa depozītu darījumus ar jaunas elektroniskas tirdzniecības platformas TradeRoom palīdzību. TradeRoom ir Hansabankas internetbankas Telehansa.net integrēta sadaļa, kas paredzēta juridiskajām personām, kuras veic valūtas un naudas tirgus darījumus un kurām nepieciešama dažāda veida finanšu informācija, kā arī ātra un ērta darījumu vide. Par to SP stāsta Hansabankas Investīciju produktu nodaļas vadītājs Renārs KARAŠS.

 

Apvienojot Hansabankas dīleru pieredzi, kā arī tirdzniecības sistēmu un jaunas tehnoloģiskās iespējas, ir radīts TradeRoom - vide, kas nodrošina bankas klientiem ātru, efektīvu un ērtu ikdienas valūtas un naudas tirgus darījumu veikšanu. Tā ir arī vieta, kur var iegūt informāciju par norisēm pasaules finanšu tirgos, par tekošajiem valūtu kursiem pasaulē u. tml. Šobrīd TradeRoom vidē ir pieejami tādi pakalpojumi kā valūtas maiņa, valūtas nākotnes darījumi, valūtas mijmaiņas darījumi un depozīti (sākot no vienas nakts līdz gadam).

Kāpēc vajadzīgs īpašs pakalpojums, lai juridiskās personas varētu mainīt valūtu? Protams, ar salīdzinoši nelielām summām (līdz Ls 1000) ejams parastais ceļš, - caur bankas filiāli, toties lielākas summas ir daudz izdevīgāk mainīt, izmantojot TradeRoom iespējas. Tādējādi klients var nokārtot bezskaidras valūtas maiņu par izdevīgāku kursu nekā filiālē, jo šajā pakalpojumā integrēta elektroniska dīlera funkcija, kas pastāvīgi seko valūtas kursu izmaiņām un spēj piedāvāt klientam labākus nosacījumus nekā standartkursi.

Valūtas nākotnes darījumi ir izmantojami gadījumos, kad klients vēlas nodrošināties pret valūtas tirgus svārstībām. Piemēram – klientam ir jāveic kāds maksājums ASV dolāros pēc mēneša, bet klientam parasti visi norēķini notiek un ieņēmumi ir latos. Lai izvairītos no iespējamiem zaudējumiem kursa izmaiņas rezultātā šī mēneša laikā, klients var nofiksēt maiņas kursu jau šobrīd, noslēdzot valūtas nākotnes darījumu.

Valūtu mijmaiņas darījums pēc būtības ir parastās valūtas maiņas (konvertācijas) un iepriekš aprakstītā valūtas nākotnes darījuma apvienojums. Piemēram, klients šodien pērk Ls 1000 par USD, bet pēc  mēneša tos pašus Ls 1000 pārdod, saņemot USD. Parasti šāds darījuma veids tiek izmantots gadījumos, kad klientam ir lieki naudas resursi vienā valūtā un šo resursu iztrūkums citā valūtā, bet valūtas konvertāciju veikt ir nelietderīgi.

Īpaša TradeRoom vērtība ir Hansabankas analītiķu un dīleru veidotie makroekonomikas apskati, valūtu grafiki, īstermiņa valūtas tirgus komentāri (katrai dienai), kā arī ekonomisko notikumu kalendārs. Koncentrētā veidā šāda veida informācija visērtāk ir pieejama tieši TradeRoom.

Pirmās TradeRoom klientu atsauksmes ir ļoti pozitīvas. Šis produkts izdevīgs arī mazākiem uzņēmumiem, jo tas ļauj operēt ar mazākām summām. Turklāt nav pamata bažām, ka šis pakalpojums zaudēs vērtību, Latvijai kļūstot par eirozonas valsti. Protams, valūtas maiņas apjomi samazināsies, bet tieši tāpēc elektroniskā versija varētu būt vēl pieprasītāka. Uzņēmumiem  mazāk laika būs jāvelta pēc būtības vienkāršai operācijai – valūtas maiņai, jo TradeRoom tas ir izdarāms ļoti ērti un ātri, turklāt tā ir tā pati vide, kurā uzņēmumi veic savus ikdienas maksājums, redz kontu atlikumus utt. Tādējādi uzņēmumi varēs vairāk koncentrēties uz pamatdarbību. TradeRoom ir vairāk orientēts tieši uz vidējiem un mazajiem uzņēmumiem.  

Lai kļūtu par TradeRoom lietotāju, datorā nekas nav jāinstalē, nav jāiegādājas nekāda programmatūra, nedz arī jāmaksā pakalpojuma abonēšanas maksa. Pilnīgi pietiek ar to, ka esat Telehansa.net klients. Atliek tikai noslēgt TradeRoom lietošanas līgumu ar Hansabank Markets daļu. 

 

Resursi internetā : http://www.hanzanet.lv

                        http://www.hansabanka.lv

 

 

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001