Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Kur slēpjas Siemens pievilcība?

   

03

 

Kurš karavīrs gan necer kļūt par ģenerāli, kurš iecienīts mobilo tālruņu ražotājs gan nevēlas kļūt par pašu iecienītāko! Tomēr bez 80 procentiem sparīga darba, 19 procentiem radoša gara un procenta veiksmes nekas nav panākams. Siemens AG mobilo komunikāciju grupa Siemens Mobile ir pavisam tuvu mērķim - uzņēmuma progress pēdējos gados bijis tik straujš, ka tas jau tagad ieņem ceturto vietu pasaules tirgū. Īpaši liels pieprasījums pēc Siemens mobilās produkcijas ir Āzijas un Austrumeiropas tirgū, uzņēmums ir tirgus līderis vairākās kaimiņvalstīs, piemēram, Krievijā, Lietuvā un Baltkrievijā. Kāpēc? Vienkārši tāpēc, ka Siemens zina, ko vēlas lietotāji, un ļoti ātri reaģē pat uz visniecīgākajām tirgus temperatūras izmaiņām.

 

Siemens dominē Austrumeiropā

Saskaņā ar jaunākajiem datiem Siemens Mobile ir nozīmīgākais mobilo tālruņu un komunikāciju iekārtu piegādātājs Austrumeiropā. Prognozes liecina, ka trīs jaunie mobilie Siemens tālruņi, kurus jūlija sākumā prezentēja Maskavā – A52, C60 un MC60 -, varētu veiksmīgi iekarot Austrumeiropas mobilo telekomunikāciju tirgu, kuram ir milzīgs potenciāls. Atšķirībā no Rietumeiropas, kur tirgus ir visai inerts, Austrumeiropā tā pieauguma tempi ir neticami strauji. No 2002. gada aprīļa līdz 2003. gada aprīlim Čehijā mobilais tirgus palielinājies par 23, Polijā - par 40, bet reģiona lielākajā tirgū Krievijā - par vairāk nekā 120 procentiem. Mobilo tālruņu lietotāju skaits Krievijā pieaudzis no 8,6 līdz 18 miljoniem.

- Mēs esam paši veiksmīgākie mobilo komunikāciju iekārtu piegādātāji Austrumeiropas reģionā un plānojam arī turpmāk noturēt līdera pozīcijas, - norādīja Rudi Lamprehts (Rudi Lamprecht), Siemens AG Direktoru padomes loceklis. - Siemens panākumi balstās uz preču zīmes atpazīstamību un popularitāti. Siemens ir viena no pazīstamākajām preču zīmēm reģionā: piemēram, preču zīmes atpazīstamība pat tajās valstīs, kur tā nav speciāli veicināta, ir pietiekami augsta (Čehijā - 67, Polijā – 59 procenti), bet sekmēta preču zīmes atpazīstamība - īpaši augsta (Ungārijā - 94, Slovākijā – 95 procenti). Gada sākumā Krievijas, Baltkrievijas, Moldāvijas un Ukrainas patērētāji nosauca Siemens par vispopulārāko preču zīmi, un tā ieguva titulu Narodnaja Marka 2003.

 

A52 - izklaides tālrunis

Šovasar Maskavā prezentētais Siemens A52 ir moderna dizaina ekonomiskās klases mobilais tālrunis, kas orientēts uz pircējiem, kuriem svarīga ātra un vienkārša komunikācija. Vārdu sakot - uz visplašākajām patērētāju masām, kas vēlas vienkāršu, ērti lietojamu un lētu produkciju.

Tā dizains izstrādāts atbilstoši jaunākajām tendencēm un tiek piedāvāts dažādos kafijas toņos - kafija ar pienu (café latte) un espresso. Telefona īpašnieki var izvēlēties arī kādu no pieciem maināmajiem CLIPit vāciņiem, lai pieskaņotu to apģērbam, noskaņojumam un savai personībai. A52 var personificēt, izmantojot dažādus jautrus logo un integrētus polifonisko zvanu toņus.

A52 pamatfunkcijas: balss pārraide, SMS (ar lielāku zīmju skaitu un iespēju nosūtīt ziņu adresātu grupai), kā arī EMS īsziņu sūtīšana ar attēliem, skaņu un animāciju. Gaidīšanas režīmā A52 strādā līdz 250 stundām un sarunu laiks - pat līdz 5 stundām. Siemens A52 sver tikai 84 gramus.

Rudi Lamprehts, Siemens AG valdes padomes loceklis un Siemens Informācijas un komunikāciju mobilās grupas Siemens Mobile prezidents, teica: - Mēs risinām sarunas ar operatoriem Austrumeiropas, Latīņamerikas un Āfrikas reģionos, jo pieprasījums pēc laba dizaina un viegli lietojamiem ekonomiskās klases tālruņiem ir milzīgs. Tāpēc izveidojām Siemens A52 – modernu tālruni par ekonomiskās klases cenu.

Priecē arī tādi tālruņa papildaksesuāri kā moderna dizaina maciņi, dažādi lādētāji, piemēram, uz galda novietojams stacionārais lādētājs, ceļojuma jeb mašīnas lādētājs, kā arī komplekts mobilā tālruņa lietošanai automašīnā.

Siemens A52  Eiropā būs pieejams no septembra.

                                                                          

Siemens C60 – mūsdienu klasika

Siemens C60 ir trīsfrekvenču tālrunis ar pievienojamu fotokameru QuickPic un zibspuldzi, krāsu ekrānu un skaņas ierakstīšanas iespēju. Siemens C60 ir multiziņu funkcija (MMS). Tas ļauj lietotājiem fotografēt, izmantojot pievienojamu fotokameru ar zibspuldzi, veikt skaņu ierakstus un pievienot tos attēliem, kā arī ātri nosūtīt nofotografēto draugiem un ģimenes locekļiem gandrīz uz jebkuru pasaules nostūri (protams, ja to pieļauj operatora pakalpojumi).

Pateicoties polifoniskajiem zvanu toņiem un sešiem moderniem CLIPit maināmajiem vāciņiem, lietotāji var personificēt savu telefonu. Siemens C60 sver 85 gramus, un tas darbojas līdz 250 stundām gaidīšanas režīmā.

Telefonam ir plašs Siemens oriģinālo aksesuāru klāsts. Tajā ir ne tikai pievienojama kamera QuickPic ar zibspuldzi, bet arī risinājumi, kuri sniedz papildu ērtības autovadītājiem, piemēram, ērts komplekts tālruņa lietošanai automašīnā, kas būs viegli pielāgojams vairumam Siemens nākotnes tālruņu. Papildu ērtībām tiek piedāvāts lādētājs, datu kabelis, papildu baterija un praktisks komplekts ceļošanai.

Siemens C60 Eiropā būs pieejams no septembra.

 

Siemens MC60 – tālrunis ballītei

Siemens MC60 – tālrunis ar integrētu fotokameru, krāsu ekrānu un vienkāršāku (ar diviem klikšķiem) multiziņu nosūtīšanas iespēju un lielisku izskatu. Tālruņa X formas dizains atšķir to no daudziem citiem modeļiem. Siemens MC60 īpaši paredzēts ļoti aktīviem, jauniem biznesa cilvēkiem, kuri ne mirkli nevar iztikt bez sazināšanās ar draugiem, partneriem, domu biedriem. Pat azartiskā ballītē viņi atrod brīdi multiziņas nosūtīšanai.

MC60 integrētā fotokamera ir ļoti viegli lietojama. Ar to var ērti fotografēt, nospiežot tikai vienu taustiņu. Attēlus uzreiz var aplūkot uz Siemens MC60 augstās izšķirtspējas 4096 toņu ekrāna. Tikai divi klikšķi – un attēls jau ātri nosūtīts draugam (lai viņš redz, cik te ir jautri, un nākamreiz nāk līdzi pats!), nemaz neiztraucējot patīkamo viesību gaisotni.

Šis Siemens modelis noteikti ļaus tā īpašniekam izpaust savu personību. Jums ir jauna kleita? Tad akcentējiet tās krāsu toņus ar attiecīga tālruņa CLIPit vāciņa izvēli! Varat nomainīt arī tastatūru, lai tā no stilīgas kļūtu vēl stilīgāka.

Siemens MC60 ir polifoniskās zvanu melodijas, attēlu galerija un spēles, kuras var arī lejupielādēt. Tālruņa īpašnieks varēs izvēlieties ko sev piemērotu no plašā logo, zvanu melodiju, spēļu un informācijas klāsta un lejupielādēt vēlamo no interneta mājaslapas www.my-siemens.com/city.

MC60 tiek piedāvāts ar plašu Siemens oriģinālo aksesuāru klāstu. Vairāki risinājumi telefona lietošanai automašīnā, nodrošinot pēc iespējas lielākas ērtības – komplekts lietošanai automašīnā Car Kit Professional Voice ar balss vadību. Car Kit Comfort, kuru var nopirkt komplektā ar divdaļīgu mobilā tālruņa turētāju, ko būs viegli pielāgot vairumam Siemens nākotnes tālruņu, un citi vienkārši izmantojami autoaksesuāri. Papildus tiek piedāvāti arī īpaši ērti lādētāji, datu kabeļi un papildu baterijas.

MC60 sver 86 gramus, un tas būs pieejams jūras zilā, titāna un granātābolu tonī.

Siemens MC60 būs pieejams Eiropas tirgū no septembra.

 

Izvēle svaiga un plaša! Siemens Mobile komanda cer, ka atradīsit īsto mobilo ceļabiedru.

 

 

Sīkāka informācija internetā: http://www.siemens-mobile.com

 

Siemens SIA

Vīlandes ielā 3

Rīgā, LV-1010

Tālr. 7015763

Fakss 7015544

www.siemens.com

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001