Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Kamera HP Photosmart 935

   

HP Photosmart 935 kameras tests

 

 

Digitālajā kompaktkamerā HP Photosmart 935 ir lieliski apvienotas trīs īpašības – kompaktums, liela izšķiršanas spēja un daudz papildfunkciju. Turklāt ar to var izveidot arī nelielus MPEG videoklipus. Kamera ir lietošanā ērta un ļoti labi darbojas pēc principa ieraugi un nospied. Tiesa gan, tikai tad, ja kamera ir ieslēgta, jo paiet apmēram piecas sekundes, kamēr tā ir gatava darbam.

 

Lieliska izmēra attēls

Patentētā tehnoloģija HP Imaging Technology nodrošina skaidru un spilgtu attēlu. 5,3 megapikseļu (5,1 efektīvie megapikseļi) CCD matrica veido 1952 x 2608 pikseļu attēlu, kuru 300 dpi izšķiršanā var izdrukāt 16,53 x 22,08 cm. Kamerā iebūvēta 64 MB atmiņa, kas nodrošina video vai vairāku kadru uzņemšanu pēc kārtas, negaidot, kamēr iepriekšējā bildīte saglabāsies. Attēlus var saglabāt, izmantojot līdz pat 512 MB apjoma SD/MMC tipa flash atmiņas kartes.

Attēls kartē saglabājas JPEG formātā, bet var izvēlēties trīs kompresijas pakāpes – labu, labāku un vislabāko. Visas trīs, izņemot pirmo, nodrošina ļoti labu attēla kvalitāti. Taču, ja vēlāk nav paredzēta papildu apstrāde, tad 10x15 cm bildītei arī vislielākā kompresijas pakāpe būs pietiekoši laba.

 

Gandrīz neierobežotas iespējas

Kamerai ir plašas iespējas variēt ar krāsu piesātinājumu, attēla kontrastu un asumu. Arī krāsu balansēšanai ir daudz variāciju – automātiska, saule, ēna (krēsla), mākslīgais apgaismojums, fluorescējošais apgaismojums un manuālais. Automātiskā krāsu balansēšana jauktā apgaismojumā mēdz kļūdīties.

Fotografējot var izvēlēties trīs matricas jutības lielumus – 100, 200 un 400 ISO. Turklāt uz 400 ISO jutības normālā režīmā (nepalielinot kontrastu un asumu) trokšņu tikpat kā nav.

Arī ekspozīciju var mērīt trīs režīmos – pēc visa laukuma, centra zonas un punkta, pēdējais kompaktkamerām ir retums. Eksponometrs darbojas pilnā automātiskā režīmā vai automātiskā režīmā ar diafragmas prioritāti, kurā var izvēlēties divus diafragmas lielumus. Eksponēšanas laiks svārstās no 1/2000 līdz 15 sekundēm, kas ir pietiekami jebkādos apstākļos. HP Photosmart 935 pārsteidzoši labi darbojas nakts režīmā garās ekspozīcijās, kas digitālajām kamerām parasti ir vājā vieta.

Ekspozīciju un autofokusu var saglabāt, līdz pusei piespiežot slēdža pogu, un tad iekadrēt. Sarežģītos apstākļos ekspozīciju var koriģēt ±3 iedaļas.

Visvairāk man nepatika jutības pārlekšana auto režīmā, turklāt nebija nekādas nojausmas, kādu jutību kamera izvēlēsies. Bet krāsu piesātinājuma, kontrasta un asuma izvēlētās vērtības saglabājas.

Kamera HP Photosmart 935 uztur firmas tehnoloģiju ĶŠ Instant Share, kas ļauj kamerā definēt līdz 34 adresēm, kur fotoattēlus sūtīt. Funkcija HP Direct Print caur USB kabeli ļauj drukāt uz HP Photosmart, arī dažiem HP Deskjet un HP All-in-one printeriem, neizmantojot datoru.

 

Zibspuldze

Zibspuldze ir mazjaudīga un ļoti tuvu objektīvam, tāpēc sarkanās actiņas ir garantētas. Iebūvētā funkcija pret sarkanām acīm šo problēmu daļēji risina, taču tad nevar cerēt uz ātru fotografēšanu. Nakts režīmu var lietot tad, ja pamatā izmantojama dabīgā gaismu, bet zibspuldze - tikai kā papildus gaisma.

 

Optika

Kamerā iebūvēts vienkāršs Pentax 3x optiskā zoom objektīvs (no 7,6 līdz 22,8 mm, kas analogajā fotogrāfijā ir ekvivalents no 37 līdz 111 mm). Digitālā zoom šai kamerai faktiski nav, jo 7x digital zoom nozīmē tikai 7x attēla izkadrēšanu – maksimālajā digitālā zoom galā iegūstam 288 x 384 pikseļus mazu bildīti, ko nevar pat izdrukāt. Objektīva gaismasspēja ir no F2,6 līdz F4,8.

Iegūtais attēls ir liels, taču īpaši smalkas detaļas attēlot nebūs iespējams. Turklāt kadra stūros objektīvs veido izteiktu hromatisko aberāciju un zoom platajā galā vērojama arī neliela sfēriskā aberācija un vinjetēšana, taču tas šīs klases kamerām ir piedodami.

Autofokuss darbojas ātri un precīzi, asuma dziļums, pateicoties ļoti mazajam fokusa attālumam, ir lielisks.

 

Savietojamība ar PC un TV

Attēlus pārkopēt datorā var divos veidos – izmantojot flash atmiņas kartes lasītāju vai USB kabeli (USB 1.1 standarts). Caur USB pieslēgumu attēlu pārkopēšana nav pārāk ātra, taču ērta un vienkārša. Nekāda papildus datora konfigurēšana nav nepieciešama. Izmantojot HP Photosmart 8886 camera dock, kamera iegūst papildu iespējas – akumulatorus var uzlādēt, tos neizņemot no kameras, darbināt kameru bez baterijām, pieslēgt kameru televizoram un apskatīt attēlus un video tieši uz TV ekrāna, izmantojot speciālu pulti. Doks ir aprīkots arī ar USB pieslēgvietu.

 

 

HP Photosmart 935 testēja fotogrāfs Elmārs RUDZĪTIS

 

 

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001