Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Telekomunikāciju grupa piedāvā Eiropas tehniku un tehnoloģiju

   

“Telekomunikāciju grupa” piedāvā Eiropas tehniku

 

SIA Telekomunikāciju grupa (TG) direktors Ģirts Meijers saka: - Esam gatavi darbam Eiropas Savienībā. Izmantojot atvērto telekomunikāciju tirgu Latvijā, ievērojami paplašinātas klientu apkalpošanas iespējas - kopš 13. janvāra komercrežīmā strādā starpsavienojumi ar Lattelekom tīklu, kopš 2. februāra darbojas starpsavienojumi ar Latvijas Mobilo telefonu. Jau no 2003. gada komercrežīmā strādā starpsavienojumi ar Latvijas dzelzceļu un citiem jaunajiem operatoriem. Ir iegādātas European Computer Telecoms (ECT) komutācijas iekārtas, kas uzstādītas Rīgā un Viļņā. Eiropas līmeņa tehnika un tehnoloģija Baltijas klientiem nodrošinās Eiropas līmeņa pakalpojumus.

 

 

ECT iekārtas palīdz paaugstināt sakaru kvalitāti

Sertificētās iekārtas (kopvērtība sasniedz vairākus simtus tūkstošus EUR) atbilst ES telefonijas līmenim un nodrošina pakalpojumus atbilstīgi ES standartiem. Iekārtas ļauj veikt ātrāku un kvalitatīvāku savienojumu, klientiem iespējams piedāvāt jaunas servisa iespējas.

Būdama viena no nedaudzajām firmām, kas sākusi strādāt vēl pirms TK tirgus liberalizācijas, TG rūpējas arī par turpmāko perspektīvu: jaunā tehnika dod iespēju strādāt arī vietējā fiksētā telefona tīklā, piedāvājot starppilsētu zvanus un vietējās sarunas. Tomēr Latvijā šāda iespēja vēl nepastāv. Galvenais šķērslis ir augstās cenas, kas noteiktas par starpsavienojumiem starp dažādu operatoru tīkliem.

 

Lietuvā TG ir soli priekšā Latvijai

Lietuvā TG strādā kopš 1997. gada, kad sāka sniegt call back pakalpojumus. Kopš Lietuvā notikusi TK tirgus liberalizācija (vienlaikus ar Latviju), TG saņēma licenci tāpat kā Latvijā un kļuva arī par Lietuvas telekomunikāciju operatoru (UAB Telekomunikāciju grupa).

Ģ.Meijers: - Mēs vieni no pirmajiem noslēdzām līgumus un pakalpojumu nodrošināšanai Viļņā sākām izmantot septīto signalizācijas iekārtu. Pašlaik sākta jaunās ECT centrāles un jaunās tehnoloģijas izmantošana analogi tam, kā tas ir Rīgā. Lietuvā starp jaunajiem operatoriem mūsu tirgus daļa ir aptuveni 50 procentu (Latvijā ~ 40). Tā kā bijām Lietuvā jau iestrādājušies, nebija problēmu paplašināt klientu loku. Arī liberalizācijas process šeit tika veicināts, jo visiem tirgū strādājošiem uzreiz tika darītas zināmas regulatora noteiktās starpsavienojumu pakalpojumu cenas (jāatzīst, ka interneta telefonija Lietuvā bija maz izplatīta).

Iekārta nodrošinās arī tos klientus Lietuvā, kas par vietējo sakaru operatoru izvēlēsies TG. Atšķirībā no Latvijas Lietuvā TG var sniegt pakalpojumus arī vietējo pilsētu un starppilsētu sakaru nodrošināšanai.

 

Nākotnes iespējas Latvijā

Lai Latvijā TG varētu sekmīgi strādāt arī par vietējā fiksētā telefonijas tīkla operatoru, ir jāmainās starpsavienojumu cenām. Nākotnes plānos TG jau ar to rēķinās. Ģ.Meijers: - Mūsu jaunā tehnika dod lielas iespējas saslēgumiem starp partneriem – iekšējā tirgus dalībniekiem. Starpsavienojumus veidosim ne tikai ar tradicionālajiem, bet ar visiem jaunajiem strādājošajiem tirgus operatoriem. Ar CSC un Telenets jau strādājam pie šiem līgumiem. Pašlaik Latvijā notiek pārrunas arī ar vietējo operatoru Tele2 par starpsavienojumu līguma slēgšanu – analogi līgumam ar LMT. Ja to noslēgsim, tad arī Tele2 klientiem zvaniem uz ārzemēm būs iespējams izmantot TG trafiku ar iezvanpieejas kodu 197.

Igaunijā TG ir izveidojusi labu sadarbību ar ārzemju trafika tranzītpiegādātājiem. Noslēgtie līgumi nodrošina korporatīvu sadarbību starptautiskā trafika un jaudu apmaiņai. Ar darbības apjomiem TG ir apmierināta. Igaunijā kā fiksētā telefonijas tīkla operators ļoti plaši darbojas zviedru firma Tele 2.

 

TG klients – lojāls klients

2003. gada nogale aizritēja pēcliberalizācijas drudzī. Sevi pieteica jauni telekomunikāciju operatori. Aizvadītais posms arī lietotājiem ir bijis jauno iespēju apguves laiks. Klienti ir kļuvuši izglītotāki gan tehnikas un tehnoloģiju, gan pakalpojumu cenu un kvalitātes jomā. Pašlaik 95 procentus no TG apgrozījuma par telefonijas pakalpojumiem, t. i., starptautiskā trafika izmantošanu, veido pakalpojumi biznesa klientiem - to vidū ir gan lielie, gan vidējie, gan mazie uzņēmumi. Ekskluzīvs un atzinību ieguvis pakalpojums ir zvanu priekšapmaksas karte, kura nodrošina klientam iespēju jebkurā no 50 valstīm, kur viņš uzturas, zvanīt uz Latviju ar vienotu nominālu.

TG turpinās padziļināti pētīt pakalpojumu tirgu pasaulē, lai klientiem piedāvātu to, kas tieši atbilst viņu individuālajām vajadzībām. Plānota CeBIT izstādes apmeklēšana Hannoverē, lai studētu tos jaunumus telekomunikāciju laukā, ko pasaules nozīmīgākie ražotāji piedāvās jau tuvākajā laikā.

Ģ.Meijers uzsver: - Jaunā tirgus situācija prasa spēju komunicēt ar klientu nevis ar masveidīgu reklāmu, bet gan izvēloties noteiktus pakalpojumus noteiktam klientu lokam. Jāstrādā individāli – klientu vajadzības ir ļoti atšķirīgas, nav divu vienādu biroju vai klientu ar vienādu biznesa struktūru. Mums ir savas tehnoloģijas un citi know-how elementi. Piedāvājam kompleksus risinājumus, kuros ir arī programmēšanas pakalpojumi: klienta firmā veidojam integrētu un automatizētu telepakalpojumu sistēmu, kas nodrošina kontrolētu starptautiskā trafika izmantošanu. Ja klientam nav ISDN centrāles, bet ir zemākas klases centrāle, arī tad nodrošinām šo pakalpojumu: piedāvājam  dažāda līmeņa modemus, kas automātiski veic zvanu maršrutizāciju. Mūsu metode – piedāvāt optimizācijas iespējas ar klientam izdevīgākiem tarifiem.

Līdz ar Latvijas un ES pakalpojumu līmeņu un cenu vienādošanos TK biznesā ļoti svarīga kļūst klienta lojalitāte. Mēs to apzināmies un gribam klientu lojalitāti atmaksāt ar iespējami augstāku kvalitāti ne vien Baltijas, bet gan Eiropas mērogā.

Aprīlī IT un TK izstādē Rīgā TG pašreizējos un potenciālos klientus gaidīs savā stendā. Būsim arī atvērti jauniem sadarbības partneriem. Konsultanti stendā strādās, lai parādītu, ka spējam apmierināt klientu vēlmes pēc augstas klases pakalpojuma par atbilstošu cenu. Tieši tas ir kritērijs, pēc kura vērtējama jebkura uzņēmuma spēja strādāt Eiropas Savienībā”.

 

Laura KALINKA

 

 

SIA Telekomunikāciju grupa

Akadēmijas laukumā 1-1011

Rīgā, LV-1050

Tālr. 7099777

Fakss 7099788

www.telecomgroup.lv

info@telecomgroup.lv

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001